Krvelačné bestie právě vraždí nevinné! Obětí a rukojmích při útoku na hotel v Mali přibývá! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Krvelačné bestie právě vraždí nevinné! Obětí a rukojmích při útoku na hotel v Mali přibývá!

Lidé opouštějí hotel Raddison v Bamaku
Lidé opouštějí hotel Raddison v Bamaku (foto: Harouna Traore, ČTK/AP)

Neznámí ozbrojenci dnes napadli hotel Radisson Blu v Bamaku, hlavním městě Mali, a zajali podle agentury AFP 170 lidí. Podle prvních zpráv jsou mezi nimi Francouzi, Číňané a Turci. Podle maliské policie se na místě střílí od časného rána. Reportér televize France24 tvrdí, že zahynuli dva lidé, z nichž jeden je Evropan, jiné zdroje hovoří až o 9 mrtvých. Útočníci přijeli k budově ve vozech s diplomatickými značkami. Podle policie vniklo do hotelu deset ozbrojenců. Komando zatím propustilo 15 rukojmích, kteří prokázali znalost koránu.

Svědci viděli, jak z hotelu eskorta vyvedla dvě ženy. Na počátku incidentu bylo mezi rukojmími 140 hostů a 30 zaměstnanců hotelu. Nyní se počet rukojmích zatím ustálil na čísle 90. Do Mali se kvůli útoku vrací prezident Boubacar Keita, který byl v Čadu. Turecká vláda má informace, že mezi rukojmími je šest zaměstnanců letecké společnosti Turkish Airlines.

Fotograf agentury AFP z místa oznámil, že v hotelu byli ubytováni francouzští vojáci, členové mise OSN MINUSMA a podle některých zpráv také nigerijský miliardář Aliko Dangote. V budově je 90 pokojů, které byly nyní z 90 procent obsazeny. Jeden z čínských hostů informoval agenturu Nová Čína, že je "mezi několika čínskými hosty, kteří v hotelu uvízli".Svědci, jež cituje agentura AP, tvrdí, že útočníci u sebe mají pušky a granáty. Jeden ze zaměstnanců oznámil, že cestu do hotelu si komando volající "Alláhu akbar" (Bůh je veliký) vybojovalo právě granáty. Americké velvyslanectví v Mali vyzvalo americké občany, aby nevycházeli ven. Poradce maliského ministerstva obrany oznámil, že zatím není jasné, co se v hotelu přesně děje. Policie hotel obklíčila a na místě je také speciální jednotka maliské armády. Začala evakuace lidí z okolních domů, podle svědků vládne panika.

Mali má za sebou dlouhý boj proti islámským radikálům, kteří v roce 2012 začali obsazovat sever země. Jejich postup k Bamaku se podařilo zastavit kromě jiného také díky intervenci francouzské armády. Po nedávných teroristických útocích v Paříži řekl francouzský prezident François Hollande, že Francie bude s teroristy bojovat po celém světě až do jejich zničení a že kromě Sýrie to bude také v Iráku a v Mali. Francie má v Mali stále asi 1000 vojáků a podle některých zdrojů už jich bylo několik vysláno k hotelu. V Mali působí pod patronací mise Evropské unie také česká armáda, která se podílí na výcviku místních vojáků a na ostraze velitelství mise v Bamaku.

Přečtěte si
kaluze
20. 11. 2015 • 15:32

zajímavé je ,ze práve v Brusselu je nejvíc teroristú,jsou tam ctvrte kam si policajti vúbec netroufnou jít,protoze se bojí.A tam je sídlo EU,no tak nebude dlouho trvat a teroristi se dostanou i tam.Bohuzel jsou lépe organizovany nez vláda. Jak tohle vsechno zkoncí..

hejhej
20. 11. 2015 • 13:23

Vrazi, vzývající Alláha jsou kdo????? MUSLIMOVÉ. A tuto násilnickou verbež zve praštěná Merkelová do Evropy. Ta baba už měla být souzená za vlastizradu spolu s přitakávači. Bruselští pitomí poslanci společně s našim blbem Sobotkou odsuzují pana prezidenta, protože mluví pravdu a dokáže stát na straně občanů této země.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.