7 tipů, jak si udržet opálení: Sexy bronz až do zimy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

7 tipů, jak si udržet opálení: Sexy bronz až do zimy!

Byla by škoda přijít o krásné opálení, když o něj budete pečovat, vydrží.
Byla by škoda přijít o krásné opálení, když o něj budete pečovat, vydrží. (Foto: scom)

Vrátili jste se od moře krásně opálení a chcete, aby vám sexy snědá pokožka vydržela až do podzimu? Aha! vám přináší několik tipů a triků, jak toho dosáhnout. Jde to jednoduše!

1. Mazat, mazat a mazat!
Ne horké vaně! Lepší je vlažná sprcha se zvláčňujícím sprchovým olejem. Po návratu z dovolené se mažte mlékem po opalování. „Později volte hutnější krémy. Vhodné jsou i přípravky s aloe vera nebo panthenolem, který má regeneruje a působí do hloubky. Dokáže tak udržet pokožku snědou delší dobu,“ radí Petra Řehořková z Petra Clinic.

2. Jednoznačné ANO peelingu
Nebojte se, snědou pokožku si »nevydrhnete«. Jednou týdně použijte jemný peeling. Ten odstraní odumřelé buňky a opálení tak bude zářit a více vynikne. Peelingem se zbavíte se toho, co kůži brání přijímat nové živiny. A čím více výživy kůži dodáte, tím déle si udrží ten správný odstín. 

3. Nezapomínejte na obličej
Přirozené opálení v obličeji si udržíte intenzivní hydratační maskou. Klidně si ji vyrobte doma. Zkuste třeba avokádovou. „Avokádo je bohaté na vitaminy A, B6, K, E, aminokyseliny, omega-3 mastné kyseliny a minerály. Není tedy divu, že tento je zázrak přírody hojně využíván při omlazování a hydrataci,“ vysvětluje Řehořková.

4. Zavlažujte zevnitř
Velmi důležitý je také pitný režim. Bez vody kůže vysychá a pak ztrácí schopnost plnit své funkce – ochrannou, vylučovací i estetickou. Proto denně vypijte minimálně 2 litry neperlivé vody pokojové teploty.

5. Přizvěte si na pomocníka
Jakmile začne opálení blednout, použijte samoopalovací krém, který barvu zase zvýrazní. Krém nanášejte rovnoměrně po celém těle a nejlépe po peelingu.

6. Ne solárku
Na první pohled by se solárium mohlo zdát jako dobrý nápad. „Umělé slunce sice hnědý odstín podpoří, ale UV záření v soláriu je mnohem intenzivnější, a proto pleť nadměrně vysušuje a způsobuje předčasné stárnutí.

7. Noste bílou
Trik na konec je možná úsměvný, ale funkční. Bílá barva oblečení dodává mnohem větší iluzi tmavé pleti. Takže stačí jen bílý top, tričko či svetřík a opálení vynikne.

Rada nakonec
Každý podzim si nechte preventivně zkontrolovat pihy a znaménka na celém těle dermatologem. Prevence rakoviny kůže se jistě vyplatí.

Přečtěte si
-bello-
21. 8. 2015 • 12:47

2 x do týdne 9 mg Beta karoten,tj 8 mrkví Pít se má s rozumem, zatěžují se ledviny, návody na to, aby lidi pili hodně jsou nesmysl.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.