Lékaři po porodu Matyáše vyřkli krutou diagnózu: Měl být slepý! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Lékaři po porodu Matyáše vyřkli krutou diagnózu: Měl být slepý!

K zrakovým cvičením patří i malování prstovými barvami.
K zrakovým cvičením patří i malování prstovými barvami. (Foto matytodokaze.cz.)

Matyáš (3) se narodil v sedmém měsíci těhotenství. Vyděšeným rodičům lékaři řekli, že bude nejen tělesně postižený, ale i nevidomý.

Během prvního půl roku života se musel Matyášek potýkat s krvácením do mozku i zánětem mozkových blan. Bohužel se ukázalo, že oční nerv zůstal poškozený. „Je slepý, smiřte se s tím,“ řekl Karin Ullrichové (39) a Tomáši Tazbírkovi (37) lékař.
Ale právě to Matyášovi rodiče neudělali. Nesmířili se a začali s nepřízní osudu bojovat. „Řekla jsem si, že když cvičíme pomocí Vojtovy metody svaly, mohli bychom cvičit i zrak,“ popisuje maminka. „Nepoužíváme jen speciální pomůcky, i z obyčejné snídaně lze udělat zrakové cvičení. Nakrájím třeba rohlík na kolečka a pomažu je různobarevnými pomazánkami.“

Matyášek zatím vidí přinejmenším na tři metry. Jeho zrak se ale stále zlepšuje.

Výsledky se skutečně dostavily. Podle měření u lékaře vidí Matyáš zatím na tři metry. A je naděje, že to bude ještě lepší. „Nedávno mu tatínek z balkonu zamával. Maty okamžitě odpověděl. A to stál určitě dál než tři metry,“ usmívá se Karin Ullrichová. Rodičům postižených dětí vzkazuje, aby se nikdy nevzdávali. „Kdybychom s Matyášem necvičili, skutečně by asi byl slepý,“ myslí si. Teď doufá, že se podobný »zázrak« povede i po terapii v Klimkovicích a Matyáš bude i chodit.

CHCETE MATYÁŠOVI POMOCI?

Přispějte na léčbu v lázních Klimkovice na účet 2839793033/0800

Matyáš s maminkou, když čekala mladšího brášku.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.