Tohle jsou »selfíčka« doslova z jiného světa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Tohle jsou »selfíčka« doslova z jiného světa!

Barry Wilmore a Terry Virts. Tuhle selfie už málokdo překoná.
Barry Wilmore a Terry Virts. Tuhle selfie už málokdo překoná. (Foto Facebook, EPA )

Fotit se před zrcadlem? Zapomeňte! Teď frčí selfíčka z jiných světů ‒ z vesmíru! Úžasnou momentku z výstupu mimo prostor mezinárodní vesmírné stanice třeba pořídil astronaut Barry Wilmore (52).

Spolu s kolegou Terrym Virtsem (47) měl úkol v otevřeném kosmickém prostoru sedm hodin upravovat kabely. Byla to důležitá práce, bez které by se nově příchozí astronauti nemohli v modulech ke stanici připojit. Během náročného úkolu se ale Wilmore nezapomněl vyfotit a udělal to tak, že se mu v hledí jeho helmy krásně odrážel i Virts.

CVAK! A nádherná fotka letěla na planetu Zemi a pak internetem rychle po ní.
Z ještě větší dálky pak poslalo krásný pozdrav vesmírné vozítko Curiosity, které se vyblejsklo při práci na povrchu Marsu! Fotku NASA poslala jako oslavu toho, že šestikolová sonda usilovně mapuje rudou planetu už 687 dnů, což je přesně délka jednoho »marťanského« roku! Selfie je anglický výraz pro momentku, kterou člověk vyfotí vlastní rukou, ať už aparátem, nebo mobilem. Stal se slovem roku 2013 a celosvětovým fenoménem právě před rokem, kdy při předávání Oscarů moderátorka pořídila fotku s partou největších hvězd filmového nebe.

Curiosity se vyfotilo na poušti na Marsu.

Autor:  ehr

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.