Během dvou dnů se pokusili upálit dva lidé! Oba kvůli chudobě... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Během dvou dnů se pokusili upálit dva lidé! Oba kvůli chudobě...

Hořícího muže kolegové sice uhasili, lékařům se ho však zachránit nepodařilo.
Hořícího muže kolegové sice uhasili, lékařům se ho však zachránit nepodařilo. (Ilustrační foto Profimedia.cz)

Dva lidé se během dvou dnů pokusili upálit v Bulharsku. V pátek to udělala před prezidentským palácem v Sofii žena a dnes ji na jihovýchodě země následoval muž. Během loňska a začátku letošního roku zemřelo v Bulharsku tímto způsobem osm lidí.

"Na dvoře kostela ve městě Sandanski se zapálil osmačtyřicetiletý muž," sdělil médiím náčelník regionální policie Vasil Mitov. Šlo o velmi chudého člověka, který žil jen z darů kostela. Převezen byl do nemocnice v hlavním městě.

V pondělí se před sídlem prezidenta v Sofii polila hořlavinou a pak zapálila osmatřicetiletá žena. Lékaři v nemocnici, kam byla převezena, její stav označili za beznadějný; utrpěla popáleniny na 90 procentech těla. Podle rodiny šlo o rozvedenou matku, která se obávala o budoucnost syna.

Smrt ohněm si od loňského února do letošního ledna už zvolilo osm Bulharů. V pozadí těchto sebevražd byla především chudoba, ale i protest proti korupci politiků.

Bulharsko je nejchudším členem Evropské unie. Podle údajů zveřejněných Eurostatem je v této zemi ohroženo chudobou a sociálním vyloučením 48 procent obyvatel. Průměrný plat činí 400 eur (11.110 Kč) a důchod 100 eur (2777 Kč).

Přečtěte si
ivoadler
6. 11. 2014 • 11:18

Chudoba sem, chudoba tam, hlavně že máme demokracii.

news
6. 11. 2014 • 10:54

Jo jen do toho mrtvolek je málo na pitevnách není co dělat jak Bulharsku tak u nás...... přidejte srabové.....

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.