Vražedkyně ze Žďáru: Napadala už dřív, proč není v blázinci? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Vražedkyně ze Žďáru: Napadala už dřív, proč není v blázinci?

Petrovi spolužáci zůstali po útoky ženy otřeseni.
Petrovi spolužáci zůstali po útoky ženy otřeseni. (Foto Aha! – Jan Čada, ČTK, ara)

Schizofrenička Barbora Orlová (26) byla v únoru propuštěna z opavské psychiatrické léčebny zřejmě kvůli pochybení lékařů. Sami požádali soud, aby se mohla léčit ambulantně. Prý soudili, že není nebezpečná sobě nebo společnosti...

*V léčebně skončila v květnu 2012 po útoku na vychovatelku a žačku (7) v Havířově.

*Ostravský soud v lednu 2013 rozhodl, že se místo vězení podrobí ochrannému psychiatrickému léčení ústavní formou. „Trestní stíhání bylo pro nepříčetnost zastaveno,“ sdělil Aha! státní zástupce Vít Legerský.

*Polovinu nařízené ústavní léčby strávila na uzavřeném oddělení. „O jejím propuštění naší lékaři nerozhodovali. Bez souhlasu soudu bychom pacientku propustit ani nemohli,“ tvrdí ředitel Psychiatrické nemocnice v Opavě Ivan Drábek. Barbora Orlová prý při léčbě spolupracovala, a dokonce si měla uvědomit, co spáchala. Podporovala ji matka, která věřila, že duševní nemoc zvládne.

*Zprávy z Okresního soudu v Opavě, však mluví jinak. „Po uplynutí roku podala léčebna návrh, aby léčba byla změněna na ambulantní. Rozhodnutí padlo na základě znaleckých posudků a lékařských zpráv,“ sdělil mluvčí opavského soudu Tomáš Kamrádek. S tím, že soudce letos v únoru rozhodl, že Orlová může léčebnu opustit.

Uvažovali i o detenci
Soud podle informací Aha! zvažoval, že útočnici Barboru Orlovou umístí do detenčního ústavu a izoluje ji tak od společnosti. V psychiatrické léčebně totiž nebyla poprvé. Nakonec rozhodl na doporučení lékařů pouze o ambulantní léčbě v místě bydliště.Autor:  ida

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.