Bolek Polívka (74): SETKÁNÍ S DCEROU, O KTERÉ MLČEL | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Bolek Polívka (74): SETKÁNÍ S DCEROU, O KTERÉ MLČEL

Bolek Polívka
Bolek Polívka (FTV Prima)

Jen málokdo má vztahy po rozvodech jako Bolek Polívka (74). Když jeho bývalá žena Chantal Poullain (67) křtila knihu o sobě s názvem Život na kolotoči, dorazil nejen jejich syn Vladimír (34), ale také Bolkovy dcery z předchozích manželství. S Aničkou (45) přišla i méně známá Kamila (49).

Polívka s oblibou říkává, že každému dítěti dopřál luxus mít vlastní matku. S první manželkou Stanislavou má právě Kamilu Polívkovou, která je známá především v divadelním světě. Vystudovala scénografii na brněnské JAMU, poté spolupracovala s řadou českých i zahraničních divadelních scén, včetně Národního divadla. Často též působí v projektech v německy mluvících zemích, režíruje v Praze, v Brně i na Slovensku. Coby kostýmní výtvarnice se podílela i na vzniku Hřebejkova filmu Odpad město smrt (2012), za nějž byla dokonce nominována na Českého lva.

Ona smrdí!

Druhorozenou dceru Aničku, která je známá herečka a a po tátovi komička, má Bolek ze vztahu s herečkou s Evelynou Steimarovou (78). „Když byly obě holky malé, byli jsme už se Chantal. Vzpomínám si, jak vzala poprvé na klín čtyřletou Kamilku, a ta se na mě podívala a řekla – ona smrdí!“ vzpomínal Polívka se smíchem. Chantal to prý vzala s humorem a srdečně se tomu tehdy zasmála.

Není blbá, ale Francouzka

Dnes má se svou maminkou nádherný vztah i jejich syn Vladimír Polívka, ale v čase puberty se občas styděl za její vyjadřování. „Pamatuji si, že mi to nebylo příjemné. Když k nám přišli domů kamarádi, prý jsem jim říkal – ona není blbá, ona je Francouzka,“ prozradil Vladimír s tím, že dnes je na maminku patřičně hrdý. Stejně jako na své sestry, s nimiž si před křtem povídal.

Porušil své pravidlo

Hned třikrát! Luxus mít vlastní matku dopřál Polívka jen prvním třem dětem. V případě dalších tří potomků – synů Jana (19), Františka Antonína (16) a dcery Mariany (15) – porušil své pravidlo. Všichni tři mají stejnou maminku – Marcelu Černou (54), z níž Bolek udělal paní Polívkovou až po 24 letech života na psí knížku.

Na křtu knihy Chantal: Ukázal i dceru Kamilu (uprostřed)

Herectví není pro mě...

Sice se objevila ve filmu ...ani smrt nebere z roku 1996, kde hrála po boku Bolka, ale jinak v tátových šlépějích nekráčí. „Dávno to bylo ve hře, stát se herečkou. Účinkovala jsem v malých rolích v dětském kroužku, objevovala jsem se i v inscenacích mého táty,“ vzpomínala Kamila Polívková v pořadu Vizitka na rozhlasové stanici Vltava. „Poměrně brzy jsem zjistila, že to není můj směr. Pozornost, která se na mě soustředí v jakékoliv životní situaci, mi není příjemná, nedělá mi to dobře. Myslím, že to není dobrá vlastnost pro někoho, kdo by se chtěl věnovat herectví. Jsem raději na druhé straně,“ smála se.

Coby kostýmní výtvarnice a scénografka startovala v Brně „Jako kostymérka jsem začínala v Hadivadle, pak v divadle Sedm a půl. Tam byla energie, která vycházela z potřeby dělat to jinak. Brno je pro mě zásadním vychozím prostorem, mám tam velkou část rodiny, vždycky to bude moje město,“ přiznává. Přesto se rozlétla do světa, v Praze se pak v Divadle Komedie dostala k režii. Na počátku divadelní sezony 2009/2010 debutovala s vlastní dramatizací románu Thomase Brussiga Hrdinové jako my. V poslední době můžete zajít na hru Dory Kaprálové Nevyletět z Brna, je ze mě zkyslá srna, tu režíruje v Divadle Husa na provázku.

Rodinná firma?!

Je z velké divadlení rodiny, jenže s nikým se zatím pracovně nesetkala. „Nespolupracujeme, ale začali jsme se bavit s tátou o jeho nové autorské inscenaci. To mě těší, že se třeba takhle můžeme sejít, mluvit o tom a sdílet nápady,“ prozradila před časem a přiznala, že s nikým z rodiny na divadle nespolupracovala. „Uvidíme, třeba k tomu někdy dojde,“ usmála se tajemně sestra herců Anny Polívkové či Vladimíra Polívky.Přečtěte si
paralenka
18. 5. 2024 • 07:41

Vypadá jako jejich babička, světlý typ a ještě šedivé vlasy - Chantal by ji strčila do kapsy. Chce to vizážistku, určitě se to dá vylepšit.

hejhej
17. 5. 2024 • 10:48

Polívka, kdysi pohledný muž, nyní s těmi nabarvenými vlasy a k tomu šedivé vousy - hrůza. nechápu, proč někteří rádi dělají ze sebe nevklusné strašidla.

Alena Váhalová
17. 5. 2024 • 09:50

Opravují 49?

Alena Váhalová
17. 5. 2024 • 09:49

Té dceři je 47 let?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.