Petra Janů šla s pravdou ven: PŘIZNALA PROBLÉM S JÍDLEM! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 3. října 2022

Svátek slaví Bohumil, zítra František

Petra Janů šla s pravdou ven: PŘIZNALA PROBLÉM S JÍDLEM!

Kávička v parádní kuchyni.
Kávička v parádní kuchyni. (Foto Aha! – Martin Pekárek, Michal Protivanský, Profimedia.cz)

Pandemie koronaviru pořádně zacvičila s tělem zpěvačky Petry Janů (69). Přiznala potíže s kily navíc. Ovšem s tím je konec, do jubilejního koncertu k jejím 70. narozeninám musí být zase čupr baba!

V dokumentu, který se zpěvačkou točí ČT právě k jejím sedmdesátinám, se nejdřív objeví jako boubelka. Na koncertě v Lucerně 19. října už chce být zase šlankovní, jako celý život. Neúnavně koncertovala, třikrát týdně chodila do posilovny, abstinovala a jedla zdravě. Její pěvecká kolegyně Věra Špinarová (†65) s oblibou hlásala, že Petra »žere« jenom zrní. Tohle všechno ale platilo jenom do prvního lockdownu kvůli nemoci covid-19.

Jako knedlík

„V jídle jsem na sebe byla skutečně přísná a alkoholu jsem se nedotkla. A proč taky? Zamlada jsem ho vypila celej rybník,“ smála se Petra. „Přišel ale covid, zavřeli posilovny, zrušili koncerty a já se nastěhovala na chalupu,“ začala vypočítávat, v čem byl problém. „A tam jsem si dopřávala všechno, co mám ráda a co jsem si léta odpírala. Sem tam jsem si s přáteli dala i toho panáka a nakynula jsem jako knedlík, což jsem okamžitě poznala podle šatníku,“ pokračovala zpěvačka, když jsme ji navštívili na chalupě v Jižních Čechách.

Jak bydlí zpěvačka Petra Janů v pražských Dejvicích?

Video se připravuje ...

Motivací je koncert

Petře to už ale zase náramně slušelo, pár kilo už shodila. „Vypadám opět jako člověk, ale to nestačí. Musí jít ještě o něco dolů a to už chce opravdu pohyb. Mám ale velkou motivaci, takže to dokážu,“ zdůraznila Petra. Onou motivací je onem 19. říjen, kdy Petra slaví 70 let velkolepým koncertem v Lucerně. Zazpívá tam své »Best of songy«, nebudou chybět ani nezapomenutelné duety s Petrem Jandou (80) jako Jedeme dál nebo Není nám už sedmnáct. Není divu, že chce být zase jako dřív, krásná a šik oblečená. „V šatech se celý život necítím dobře, takže mám v plánu si pořídit nějaké supr kalhoty, takže musím vypadat,“ vylíčila motivaci Petra. „Navíc se mnou Česká televize začala točit tady na chalupě dokument ještě jakou s boubelkou, potom s menší boubelkou a teď na koncertě chci, aby mě točili už jako neboubelkou,“ rozhodla se Janů, které i mnohem mladší ženy vždycky záviděly super postavu. Celý dokument televize potom odvysílá v den Petřina jubilea, tedy 19. listopadu 2022.

Chalupářka, zahradnice, pěstitelka i rybníkářka

Na samotě u lesa

Chalupu u Stráže nad Nežárkou »na samotě u lesa« si Petra pořídila s manželem a producentem Michalem Zelenkou (†63) v roce 1986. Místo si oba zamilovali, ona tam teď tráví spoustu času. Relaxuje a také hubne, dostává se do formy. Původně šlo o poutní místo s kaplí a kostelem. Z kaple je teď obytná část a z kostela stodola, před kterou stojí 300 let starý javor s kmenem, který neobejmou ani čtyři lidé. „Tak ráda bych to zase dala tady v kostele dohromady, ale jsem ráda, že zvládám finančně udržovat střechu a okna,“ říká Petra, která celý objekt pořídila značně zdevastovaný.

Teď je z něho ale nádherná chalupa s krbem, obrovským ohništěm a zahradou se skleníkem, kde Petra opečovává květiny a pěstuje rozmanitou zeleninu. Chalupa se stala Petřiným druhým domovem, kde se pohodlně žije i v zimě. A patří k ní i koupací rybník, který Petra nechala obnovit a dala mu jméno Michal, po zesnulém manželovi. „Manžela tady všude vidím a také s ním neustále komunikuji,“ netají zpěvačka, která si stavení důmyslně vyšperkovala. Snoubí se v něm moderní bydlení s pohádkou. Ačkoliv obývák je vybaven pohodlným gaučem a televizí, v ložnici spí Petra na dřevěné posteli, která jako by vypadla z dávných dob. Kuchyň je pak srdcem celého stavení, v němž má místo i starožitné hliněné nádobí.

Trojitá tragédie v rodině Petry Janů! A Absolonová zaplatila za Hornu dluhy

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.