Kouření a to druhé kouření | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Kouření a to druhé kouření

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...
Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy... (Foto ara)

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...

Dobrý den,

do vaší poradny, mám 16 a příležitostně kouřím a tak bych se chtěla zeptat zda kouření nějak ovlivňuje sexuální život dívek, např. negativní vliv na to ,že bych třeba nemohla mít dítě a být tak těhotná apod.a taky bych se zeptala jak je to u kluků s kouřením? Děkuji (Eva, 16)

Dobrý den,
u dívek je kouření nebezpečné zejména v těhotenství, kdy vážně může ohrozit plod (vznik vývojových vad, nížší inteligence). Vzhledem k tomu, že se ženám již netvoří ve vaječnících nová vajíčka, je nutné si uvědomit, že následky kouření přetrvávají - čím dříve přestanete kouřit, tím na tom bude Vaše dítě v budoucnu lépe. Cigaretový kouř také obsakuje karcinogeny, které významně ovlivňují nádorové procesy (velký podíl má na vzniku např. rakoviny děložního čípku, rakoviny plic i dalších onemocnění). Následky kouření se neprojeví bezprostředně, po celá léta se ale sčítají. Kouření také zvyšuje riziko plicních onemocnění (chronická bronchitida) a kardiovaskulárních nemocí. U mužů se nemoci cév (na jejichž vzniku má kouření také podíl) výrazně podílejí na vzniku problémů s erekcí. Také snižuje počet spermií i množství pohyblivých spermií - u mužů ve středním věku je kouření nejčastější příčinou neplodnosti.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.