Zloděj zabil ženu a dvě malé děti (†6 a †3), protože se bál prozrazení | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Zloděj zabil ženu a dvě malé děti (†6 a †3), protože se bál prozrazení

Fotografie
Fotografie (internal)

Téměř dva roky trápil obyvatele malého hornického městečka Žacléř v Krkonoších neznámý zloděj a násilník. Kradl, přepadal a znásilňoval. Policie byla bezradná. Své loupežné řádění završil v listopadu roku 1955 brutální trojnásobnou vraždou ženy a dvou dětí.

12. listopadu 1955 v deset hodin večer byl při vloupačce do domku horníka Lothara J. přistižen a poznán jeho mladou ženou. Aby ho nemohla prozradit, tak ji nelítostně zabil sekyrou. Její křičící děti Honzíka (†6) a malinkou Margit (†3) umlčel stejným smrtícím nástrojem, prudkým úderem do jejich hlaviček. Aby zahladil stopy, domek zapálil.

Když Lothar přiběhl z noční šichty, dokázal vynést z plamenů částečně ohořelá těla své rodiny. Díky tomu bylo zjištěno, že jeho manželka i děti neuhořely a byly zavražděny.

Při vyšetřování se policisté dostali i ke kolegovi Lothara ze šachty. Výpověď Juliuse K. měla tolik nesrovnalostí, že si na něj policisté posvítili při domovní prohlídce. A 13. listopadu byl Julius K. obviněn z vraždy a krádeží. Pod tíhou výsledků expertiz se přiznal nejen k vraždě a žhářství, ale byly mu prokázány všechny krádeže, loupeže i znásilnění. Bývalý nacistický vojenský zběh, nebezpečný lupič, násilník a trojnásobný vrah skončil na šibenici.

Znáte okolnosti tohoto případu? Napište na aha@ahaonline.cz

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.