Zatkli lupiče i zloděje nábytku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. března 2025

Svátek slaví Josef, zítra Světlana

Zatkli lupiče i zloděje nábytku

Spadla klec
Spadla klec (Foto Aha! – Mid. AI)

S jistou nadsázkou lze říci, že právě před Mikulášem roku 1982 připravili západočeští kriminalisté svým nadřízeným potěšující »nadílku«. A to v podobě hned dvou úspěšných zásahů proti hledaným pachatelům trestných skutků.

Informoval o nich deník Rudé právo dne 6. prosince zmíněného roku. Jak napsal, v noci před svátkem svatého Mikuláše přepadl jistý darebák v Karlových Varech cizince. Pod hrozbou násilí mu sebral 850 korun a také kapesní kalkulačku. Pro představu čtenářů – průměrná měsíční mzda v civilním sektoru u nás tehdy činila 2765 korun. Karlovarští detektivové pachatele hned dalšího dne našli a zatkli – šlo o ničemu (30) z Mladoboleslavska. O necelých pět desítek kilometrů dál na západ, v Chebu, zase kriminálka vypátrala dlouho hledaného pobertu, který už v únoru ze skladu podniku Nábytek Cheb ukradl tři sedací soupravy v hodnotě téměř 40 tisíc korun. Dopadený poberta (25) pocházel z Plzně. Pro informaci čtenářů o výši v Chebu způsobené škody – počátkem 80. let minulého století nejlevnější tuzemský vůz Škoda, model 105, stál 55 200 korun. Levnější byl východoněmecký Trabant 601, v kombi verzi se dal koupit za 39 000 korun. Oba zatčení zloději stanuli samozřejmě před soudem.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.