Vraždil, loupil, zapálil dům

Obec Ruppersdorf, nyní Ruprechtice, u Liberce prožila 8. prosince 1910 hrůzný den. Deník Lidové noviny jej popsal až děsivě realisticky.
Referoval: „Nalezeny byly 8. prosince vdova Gedlichová a její dorostlá dcera mrtvy. Pachatel zasadil jim nejprve kyjem rány do hlavy, vyloupil pak pokladnu v krámě a polil obě mrtvoly petrolejem. Poté zapálil celý dům a uprchl.“ C. k. policie v Liberci usilovně pracovala na objasnění tohoto příšerného, několikanásobného zločinu a 12. ledna následujícího roku ohlásila úspěšný zásah.
Opět citujeme z Lidových novin: „Nyní zatčen byl pro podezření z dvojnásobné této vraždy stavební dělník Gerhard Süssmann z Ruppersdorfu, který již jednou spáchal loupežný útok. Zatčený se k činu přiznal uváděje, že dopustil se ho z nedostatku peněz. Byl dopraven k soudu.“ Jak byl dvojnásobný vrah, lupič a žhář potrestán, není známo. Ruprechtice (německy Ruppersdorf), kde se úděsná událost odehrála, jsou dnes jednou z částí Liberce, co do počtu obyvatel třetí největší mezi příměstskými čtvrtěmi.