Zavraždil stařenku na klestí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Zavraždil stařenku na klestí

Žena si vyrazila nasbírat dříví na zátop.
Žena si vyrazila nasbírat dříví na zátop. (Foto Mid. AI)

Děsivá vražda sousedky (†63) v dubnu 1971 vyvolala mezi obyvateli Horní Rotavy na Sokolovsku rozhořčení a hněv. Na nešťastnici neznámý mordýř zaútočil na kraji lesa, kde žena sbírala klestí, a nedal jí šanci na přežití.

Dne 16. dubna zmíněného roku přinesl deník Rudé právo zprávu o tom, že kriminální služba bývalé Veřejné bezpečnosti pachatele surového zločinu dopadla a zatkla. Neuvedl ale nic o jeho totožnosti a věku. Zato referoval, jak se zločinec ke svému hrůznému kriminálnímu skutku vyšetřovatelům hned při prvním výslechu na služebně VB doznal a detailně ho popsal. Seniorku nejprve třikrát udeřil do hlavy její vlastní sekerkou a následně ji uškrtil jejím šátkem. Poté z místa činu utekl.

Ačkoli se ho na to kriminalisté opakovaně ptali, říci, proč vlastně ženu poslal na věčnost, pokaždé odmítl. „Kromě toho byl pachatel usvědčen ze série krádeží vloupáním do obchodů,“ podotklo Rudé právo závěrem. Lokalita Horní Rotava, kde k vraždě došlo, je součástí města Rotava v okrese Sokolov, známého ložisky železných rud. Ty daly základ místním hamrům a železárnám.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.