Sebevražda neznámé na kolejích | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 6. června 2023

Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj

Sebevražda neznámé na kolejích

Z původního nádraží v Libni zůstala do dnešních dní již jen tato budova.
Z původního nádraží v Libni zůstala do dnešních dní již jen tato budova.  (Foto ara)

Svůj život dobrovolně ukončila v Libni ve čtvrtek 17. listopadu 1910 neznámá žena (asi 25), jež v dopoledních hodinách skočila pod vlak. Následujícího dne o neštěstí referoval deník Čas pod titulkem Sebevražda neznámé na kolejích české severní dráhy.

List psal: „Včera vrhla se pod rychlovlak v Libni neznámá, slušně oděná paní, jež byla na místě usmrcena. U mrtvoly nalezen byl dopis, v němž nešťastnice loučí se se svým manželem i dítětem a sděluje, že spáchala sebevraždu pro nešťastné manželství.“ O totožnosti mrtvé deník nenapsal nic bližšího. Lze ale předpokládat, že policie zjistila, o koho šlo, a dopis na rozloučenou manželovi skutečně předala. Česká severní dráha, o níž se list nepřesně zmínil, v té době už neexistovala.

Byla to soukromá společnost v Rakousku-Uhersku, jež provozovala síť tratí v severních a středních Čechách. Vznik se datuje do roku 1867, kdy vznikla první trať z Bakova nad Jizerou do České Lípy s pozdějším pokračováním do Rumburka. Následně společnost postavila téměř 250 km drah, další získala po sloučení s Turnovsko-kralupsko-pražskou dráhou roku 1882. Firma zanikla roku 1908 a provoz na jejích tratích převzaly C. a k. státní dráhy.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.