Drážního inspektora přejel parostroj | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. července 2022

Dnes je Den upálení mistra Jana Husa, zítra Bohuslava

Drážního inspektora přejel parostroj

Byla smrt na kolejích nehoda, nebo sebevražda: To už se nedozvíme.
Byla smrt na kolejích nehoda, nebo sebevražda: To už se nedozvíme.  (Ilustrační foto ara)

Spáchal drážní inspektor Oskar H. dne 7. ledna 1909 přímo na kolejích sebevraždu? Nebo byla jeho smrt shodou nešťastných náhod? Tuto otázku otevřel o čtyři dny později týdeník Český západ.

Regionální časopis vycházející v Plzni, na západě Čech v té době oblíbený a hojně čtený, psal: „V neděli dne 7. ledna t. r. o 9. hodině dopolední prohlížel poblíže Škodových závodů zařízení signálů na trati Plzeň – Touškov inspektor c. k. státních drah Oskar H. Právě když chtěl přecházeti koleje, byl přijíždějícím parostrojem číslo 69, jenž jel do Touškova, zachycen a usmrcen.

Jest-li se jedná o sebevraždu, bude vysvětleno zahájeným vyšetřováním. Přivolaný městský lékař dr. Majer zjistil smrt a nechal mrtvolu nešťastného úředníka dopraviti do pitevny centrálního hřbitova.“ Vyšetřování události vedli úředníci jak c. k. policie, tak i státních drah. Jeho výsledky dnes už neznáme. Železniční tratě se Městu Touškov vyhnuly. Nejbližší zastávka je na trati číslo Beroun – Plzeň – Cheb v obci Kozolupy, umístěné od Města Touškov přibližně 2 kilometry jižně. Kdysi zastávka nesla název Touškov-Kozolupy (Tuschkau-Kosolup). Ze zastávky jezdil do Města Touškov od vlaků poštovní dostavník.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.