Číšník se otrávil svítiplynem

Silný pach unikajícího svítiplynu přiměl počátkem dubna 1928 obyvatele jednoho domu v pražských Holešovicích, aby zburcovali tehdejší příslušníky stráže bezpečnosti. Plyn byl cítit z bytu paní Č., dveře byly zamčené zevnitř a v zámku vězel klíč.
Sousedé paní Č. proto se souhlasem strážníků vylezli zvenčí po žebříku k oknu, vyrazili sklo a vešli dovnitř. Na podlaze v kuchyni ležel mrtvý mladý syn majitelky bytu, číšník Josef (†19). Deník Večerní list 4. dubna 1928 psal: „V nepřítomnosti matky uvolnil Josef kohoutky plynového vařiče, rouru přiložil si k ústům. Svítiplyn rychle naplňoval prostory malé kuchyňky. Ihned bylo započato s oživovacími prostředky, které bohužel ukázaly se býti marnými. Na stole ležel dopisní papír, na kterém stála pouze dvě napsaná slova – Milá maminko.“
Číšník Josef Č. se po Novém roce vrátil domů z Itálie, kde byl zaměstnán. V Praze ovšem práci ve svém oboru sehnat nedokázal. „Možná právě zde vězí příčina, proč volil smrt než život na úkor matčiných mozolů,“ uvedl Večerní list. Podle policie šlo nepochybně o sebevraždu. Proto v případu nebyl nikdo trestně stíhán.