Dopřejte si relaxaci v lázních II: Znáte už lázně Kynžvart?

Zotavujete se z delší nemoci a po dnech strávených v posteli vám už úplně došla energie? Aha! pro ženy pro vás připravilo nový seriál o českých a moravských lázních, v nichž si rozhodně dobijete baterky! Vydat se do nich můžete na léčebné, ale i relaxační, wellness či seniorské pobyty. Přidáme i tipy na výlety, které můžete podniknout třeba mezi jednotlivými procedurami. Začínáme na západě republiky…
LÁZNĚ KYNŽVART: I procházka tu léčí
Samotné město se pyšní dlouhou historií, lázně tu však začaly fungovat teprve v polovině 19. století. Až do roku 1950 se zde léčili dospělí pacienti, od té doby jsou však Lázně Kynžvart určeny především dětem.
Léčebné procedury: Malí pacienti se v Kynžvartu léčí s nemocemi dýchacích cest i kožními problémy. Velké úspěchy lékaři zaznamenali i v případě léčby onemocnění ledvin a močových cest. Kromě skvělých klimatických podmínek nemocným pomáhají minerální prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého a rašelinové zábaly.
Kam na výlet?
- Dominantou města je zámek, který je však od listopadu uzavřen. Pěkný výlet nicméně slibuje výprava na zříceninu hradu, který byl podle legendy založen králem Václavem I. Vede k němu žlutá turistická značka.
- Nevšední zážitek vás čeká, pokud navštívíte muzeum žehlení a praní v Bečově nad Teplou. Uvidíte staré žehličky i žehlicí prkna nebo ručně vyráběná mýdla. Otevřeno je od úterý do neděle mezi 10. A 15. hodinou, vstupné symbolických 35 korun.
KARLOVY VARY: Sladké a barevné
Už v roce 1350 založil král Karel IV. naše nejznámější lázně, jejichž věhlas se brzy roznesl po celé Evropě. Na současné podobě lázeňského města se podílelo hned několik architektů. I proto Vary označil francouzský architekt Le Corbusier „sletem dortů“.
Léčebné procedury: Nikoho asi nepřekvapí, že základ léčby tvoří popíjení zdejší minerální vody, které se provádí většinou před jídlem. Po dobu 3-10 minut se popíjí z pohárků o objemu 200 mililitrů. Kúra ulevuje od trávicích problémů, při cukrovce i paradontóze.
Kam na výlet?
- Pokud vás minerální voda omrzí, můžete si spravit chuť tradiční Becherovkou. Tento likér se ve Varech vyrábí už od konce 19. století. S historií výroby se seznámíte v Muzeu Jana Bechera, které je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí 120 korun.
- 12 kilometrů za městem se nachází překrásné historické městečko Andělská Hora, jehož dominantou je hradní zřícenina. Právě u ní oslavil své 37. narozeniny spisovatel Johann Wolfgang Goethe. Ke zřícenině vede zeleně značená turistická trasa.
Více tipů na lázeňskou relaxaci najdete v tištěném Aha! pro ženy!