Sportovci, pozor na svalovou horečku! Křeče můžou být z přetížení, říká trenérka!

„Svalovou horečku způsobuje několik faktorů," říká trenérka Barbar gym Praha Monika Brodská. Může se projevit po vyčerpání glykogenu a svaly nemají dostatek energie pro náročný výkon. Bolestivé křeče se mohou přihlásit i z přetížení hlavních svalových skupin, kdy jejich práci přebírají menší svalové partie bez adaptace na zátěž."
„Svalovou horečku způsobuje několik faktorů. Pravidelným cvičením svaly přivyknou zátěži a stanou se odolnější. Regeneraci pohybového aparátu můžete podpořit osvědčenými suplementy, jako je například Geladrink Sportaktiv, který obsahuje také L-karnosin, Ten zvyšuje svalovou sílu a vytrvalost, představuje 30 % celkové pufrovací kapacity organismu. Odstraňuje negativní působení volných protonů a kyseliny mléčné. Nezapomínejte tělu také zajistit dostatek tekutin i během cvičení a dopřejte si odpočinek mezi tréninky," doporučuje Brodská.
Jak poznáte nedostatek hořčíku?
* velmi rychlá únava
* časté bolesti hlavy
* nespavost a únava po probuzení
* větší náchylnost ke stresu a depresím
* bušení srdce a třes víček
* svalové křeče
* padání vlasů, lámání nehty a vlasů
* vracející se mykózy a bakteriální infekce
Víte, že…
- Nejvíce se nedostatek hořčíku projevuje kolem 45 let a po tomto věku nadále klesá. Proto je třeba jeho hladinu o to víc hlídat a dodávat jej tělu pomocí doplňků stravy.
- Podle výzkumů platí, že u nás obecně přijímáme o dvacet procent hořčíku méně, než bychom měli dle doporučené denní dávky.
- Hladinu hořčíku je třeba hlídat v těhotenství, ale i u žen, které pravidelně berou hormonální antikoncepci a u diabetiků. Snižuje ji také permanentní stres.