Luxusní wellness u vás doma...

Není snad lepší relaxace, než se po náročném dni naložit do vany, samozřejmě se vším, co k takovému mini wellnessu patří. Teplá voda, aromatická vůně, hořící svíčky a příjemná hudba pomůžou odplavit stres a načerpat nové síly. Jak se dokonale uvolnit krok za krokem?
Příprava je důležitá
Ideálně začněte sprchou a pokožku pečlivě umyjte. Koupelová přísada tak bude lépe účinkovat, zároveň je to signál pro tělo, že může začít relaxovat. Než se naplní vana vodou, zapalte si aromalampu s několika kapkami esenciálního oleje. Vybírejte však pouze z přírodních produktů, ty umělé můžou mít nežádoucí účinky, ať bolesti hlavy nebo alergické reakce. „Na uvolnění doporučuji levanduli, na podporu imunity, stimulaci trávení a krevního oběhu zase skořici. Skvělý je i citronový esenciální olej, který dokáže pomoci při začínajícím nachlazení nebo problémech s dýcháním,“ říká Lenka Petrovičová, zakladatelka kosmetické značky Ťuli A Ťuli. Pak ještě pustit příjemnou relaxační hudbu a připravit si vše důležité, jako pleťovou masku a peeling, a relaxace může začít.
Správná přísada
Odpočinek ve vaně se samozřejmě neobejde bez vhodné ingredience, díky které vytěžíte z koupele to nejlepší. Vždy však přihlédněte k vašemu zdravotnímu stavu, jelikož řada bylinek a éterických olejů má i určité kontraindikace a jejich použití může být při některých onemocněních zdraví ohrožující. Vybírat můžete z klasických pěn či olejů do koupele, různých bylinných lázní nebo třeba z kvalitních solí, které obzvlášť doporučuje Lenka Petrovičová. „V soli z Mrtvého moře a v dalších druzích solí se nachází pro kůži a její očistu důležitý hořčík, draslík i vápník. Ten například pomáhá udržovat pokožku přiměřeně hydratovanou a vláčnou. Obsahují i kalium, selen, brom a jiné látky, které jsou důležité pro výživu a metabolismus buněk.“
Zkrášlujte se
Využijte, že je v koupelně teplý a vlhký vzduch, který otevřel pleťové póry, a dopřejte si obličejovou masku. Zvolte ji podle typu pleti a podle toho, co aktuálně potřebuje, zda očistu, výživu či hydrataci. Nenechávejte ji však působit déle, než je doporučeno, její efekt tím nijak nezesílí. Koneckonců ani koupel není dobré zbytečně prodlužovat. Dvacet minut je tak akorát, aby se kůže zbytečně nevysušovala. Proceduru pak ještě obohaťte o peeling celého těla, který by u domácího wellness neměl chybět. „Peelingy pomáhají vrchním vrstvám kůže zbavit se odumřelých buněk, a tím se rychleji obnovit. Zároveň obvykle obsahují různé, pro pokožku výživné, látky. Doporučuji ho používat právě po solné koupeli, kdy jsou póry více otevřené, a proto se kůži prospěšné látky do ní snadněji vstřebají,“ radí odbornice z Ťuli A Ťuli.
Více čtěte v tištěném Aha! pro ženy číslo 44.