Na řasence záleží: Nechte řasy vyniknout!

Vybrat správnou řasenku může být docela oříšek! Existuje nespočet druhů řasenek s různě tvarovanými kartáčky a někdy je těžké se v jejich záplavě vyznat. Navíc, co vyhovuje jedné ženě, nemusí sedět jiné, takže ani na doporučení ostatních nelze úplně spoléhat. Poradíme vám, podle čeho se při nákupu orientovat a pak už zbývá jen zkoušet.
Není kartáček jako kartáček
Tvar kartáčku je stejně důležitý jako obsah řasenky. Společně dokážou dodat řasám na objemu či na délce, pěkně je oddělí nebo lehce vytočí směrem nahoru. V první řadě tedy vybírejte řasenku podle toho, jaký očekáváte výsledek.
Zdají se vám krátké?
Hledejte řasenky dodávající na délce. Typické jsou pro ně klasické užší kartáčky, které řasy pročešou a pěkně je zvýrazní od kořínků až po konečky. Většinou mají štětinky v kónickém tvaru, ale můžou být také polokulaté nebo spirálovité. Prodlužující efekt způsobí jemná vlákna, která přilnou k řasám a při nanášení se protáhnou až za jejich konečky. Malým problémem může být, pokud jsou vaše řasy kratší a méně husté – pak sice budou vypadat delší, ale zároveň mezi nimi vzniknou viditelné mezírky. V tomto případě vsaďte na prodlužující a objemové řasenky v jednom.
Chcete je mít bohatší?
Sáhněte po řasenkách, které umí přidat na objemu. Mají mohutnější kartáčky s bohatými, často i různě dlouhými štětinami. Obsahují speciální objemové složky, které hezký obalí jednu řasu po druhé a tím je zahustí. Další vhodnou variantou jsou tzv. dvoufázové řasenky s dvěma kartáčky a dvěma odlišnými hmotami. Z jedné strany bývá bezbarvá nebo bílá podkladová báze (používá se jako první), která má za úkol řasy hlavně ochránit či zregenerovat, na druhé straně už je klasická barevná báze.
Máte je téměř rovné?
Máte dvě možnosti. Buď je natočíte pomocí kleštiček na řasy, nebo použijte speciální tvarující řasenku. S kleštičkami však pracujte správně, ať si řasy nepolámete a nezničíte. Jak na to? Vždy je nejdříve vytvarujte natřikrát kleštičkami tak, že je na pár vteřin jemně stiskněte co nejblíže u víčka, to samé udělejte ve středu a pak na konečcích, teprve poté je nabarvěte řasenkou. Co se týče tvarujících řasenek, jde o produkty s důmyslně rozloženými štětinami a se složkami, které se po zaschnutí lehce smrští a tím vlastně řasy natočí.
Měla by barva vydržet i »slejvák«?
Zvolte voděodolnou variantu řasenky s efektem, který potřebujete (např. prodlužující či zahušťující). Tyto produkty obsahují speciální barvy, které drží velmi dobře, odolají tření a nerozmazávají se ani při působení vody. Voděodolnou řasenku je však nutné odstraňovat dvoufázovým přípravkem, protože běžné odličovače očí si s ní většinou neporadí.