Rekonstruovaná maringotka - domek na kolečkách...

Ceny nemovitostí pronájmů jsou dnes extrémně vysoké. Žít ve vlastním domě či bytě bez hypotéky je téměř nemožné. Proto narůstá zájem o levnější způsoby bydlení. Zejména u svobodných osob, mladých rodin a milovníků přírody se stalo populární alternativní bydlení. Útulným a stylovým netradičním domovem se tak může stát třeba i maringotka, kterou její majitel zrenovoval pomocí nátěrů Balakryl.
Kouzlo alternativního bydlení
Jako alternativní bydlení se označuje vše, co se vymyká tradičnímu životu v rodinném domě nebo bytě. Možností je nespočet – od chaty přes obytný kontejner, mobilní dům, tiny house až po hausbót či maringotku. Alternativní způsob bydlení je úzce spjat se specifickým životním stylem. Dává svobodu a nezávislost. Ve srovnání s tradičním bydlením je navíc šetrnější k životnímu prostředí. Vyhledávají ho také lidé, kteří touží cestovat nebo žít blízko přírody.
Na návštěvě v maringotce
Netradiční životní styl oslovil i Tomáše Milona. „O životě v maringotce jsem začal uvažovat před 7 lety. Hledal jsem místo, kam bych mohl vždy po práci z Prahy utéct,“ vysvětluje. Nejprve koupil pozemek u Českého středohoří. Od provozovatelů pouťových atrakcí pak za 50 000 Kč sehnal vyřazenou maringotku, kterou se rozhodl vlastnoručně zrekonstruovat. „Baví mě samotný proces renovace, při kterém si vyčistím hlavu. Obtížnější je najít na to čas. Rekonstrukci jsem se začal plně věnovat během covidu. Letos bych rád dokončil základní úpravy. A už mám další plány! Chtěl bych zajistit přívod vody a maringotku rozšířit o přístavbu s koupelnou,“ prozrazuje Tomáš, který svůj život v maringotce dokumentuje na instagramovém profilu Za dědinou.
Více nápadů nejen do maringotky najdete v tištěném Aha! pro ženy číslo 9.