Dva kruté osudy, jedna velká naděje: »Kosmický oblek« je postavil na nohy! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Dva kruté osudy, jedna velká naděje: »Kosmický oblek« je postavil na nohy!

Deniska září štěstím. Pomalu před sebou tlačí kočárek s medvídkem, směje se na celé kolo a očima hledá maminku, aby se s ní o svoje štěstí podělila. Že na tom není nic zvláštního? Ale je!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

annavankova
11. 01. 2011 16:54

Dobrý den jsem 13ti letá holčička. Mám od osmi let postiženou levou část těla. Stalo se to při operaci mozku, kdy lékaři poškodili nějaké nervy a probudila jsem se z 10ti hodinové narkozy ochrnutá na levou část těla (levostraná hemiparéza). Těď už chodím bez pomoci ale pořád skoro nevládnu s rukou a napadám na nohu. Pořád chodím na rehabilitaci a cvičím. Často se bojím ,že se mi bude někdo smát, ale zatím se to nestalo. Už chodím do sedmé třídy a mám jedno z nejlepších vysvědčení. Problémy s penězma naštěstí nemáme, ale co se týče postižení tak vim jak těžké to máte vy Lenko a i Klárka. Přeji vám moooooc moc štěstíčka a už jen samé úspěchy a radost. Mějte se jak nejlíp to jde.

lenkaklarka1
10. 01. 2011 16:46

promiňte,jste lékař???dětská mozková obrna se diagnostikuje i u nezralosti,to je při předčasném porodu atd....

lenkaklarka1
10. 01. 2011 16:44

dobrý den,jsem maminka Klárky o které se píše ve spodní části článku,chci jen poděkovat za chápavý přístup,kéž by takových lidí bylo více

qwertza
09. 01. 2011 22:55

Autor článku zapomněl vysvětlit rozdíl mezi dětskou mozkovou obrnou (perinatální encephalopathie) a dětskou obrnou (poliomyelitis). Poliomyelitis je infekční onemocnění, proti kterému se očkuje již od r. 1960, v článku je ovšem řeč výhradně o perinatální encefalopatii, která vzniká při nedostatku kyslíku buď v těhotenství, nejčastěji ale během porodu nebo krátce po něm.

illis
09. 01. 2011 21:25

na léčbu svých dětí. Co takhle poslat žádost do senátu a parlamentu. Naši Senátoři a poslanci mají peněz víc než dost každý měsíc, jsou i takoví, kteří pobírají plat senátora a třeba i primátora, to jsou dva platy a s náhradami je to víc, než 150 000 Kč měsíčně. Podle mne by mohli všichni politikové sponzorovat pravidelně každý měsíc léčbu dětí, které bohužel nehradí pojišťovny. Hlavně, že zdravotní pojišťovny hradí léčbu alkoholiků, narkomanů a rozstřílených cizinců, kteří nemají ani pojištění. Lázeňská léčba kuřáků stojí pojišťovny také nemálo peněz. Jseš kuřák, tak si lázně zaplať sám .

vasik174
10. 01. 2011 21:11

Dobrý den, jsem maminka zdravotně postižené 9leté dcerky, její postižení je rozsáhlejšího charakteru a shrnuli to lékaři pod dětskou mozkovou obrnu. O Adeli metodě už vím 2roky a nemůžeme sehnat peníze na tuto léčbu, která by naší dceři pomohla a tak proto souhlasím s vaším názorem, na vše se peníze najdou ale na bezmocné děti kteří vinou osudu musí takto žít se prostě finance nějak nemůžou najít.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.