Zoufalá matka šesti dětí žije z 10 Kč na den: Umírá hlady! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. května 2024

Svátek slaví Klaudie, zítra Radoslav

Zoufalá matka šesti dětí žije z 10 Kč na den: Umírá hlady!

Místo toho, aby měla klidné stáří, je Marcela Denemarková (62) z Milovic na pokraji zoufalství. Kvůli obrovským dluhům, které nasekal její nejmladší syn Honza (27), má na svůj důchod 16 exekucí! Když zaplatí nájem a léky, zbývá jí měsíčně 300 Kč!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

ovoce111
15. 09. 2013 17:29

Nymburský deník:
Příběh se šťastným koncem. Tak by se daly popsat peripetie, kterými prošla v minulých dnech Marcela Denemarková z Milovic.

Poté, co jí přepadla partička opilců při ranní roznášce letáků ve Sportovní ulici a poranila jí nohu, přišla o práci 
a málem i o střechu nad hlavou.
Nedostala zaplaceno za práci, kterou odvedla v srpnu 
a začátkem září. Má velice nízký důchod, takže nemohla zaplatit celou částku za pronájem bytu. Majitelé jí oznámili, že do pátku musí byt opustit, jinak ji nechají vystěhovat na ulici i s jejím pejskem.

Nymburský deník zjišťoval možnosti, jak její neutěšenou situaci vyřešit. Vyzvali jsme majitele bytů v Milovicích, aby se s případnou nabídkou ozvali.
Volalo mnoho Milovičáků, že paní Denemarkovou znají 
a vědí, jak je pracovitá, že svou práci odváděla vždy poctivě 
a letáky roznášela za každého počasí. Ubytování však nikdo nenabídl.

Nakonec se k problému čelem postavila milovická radnice a nešťastné ženě sehnala náhradní ubytování. „Sehnali jsme paní Denemarkové zatím garsonku v ubytovně. Město má sice k dispozici malometrážní byty, ale ty nejsou v současné době obyvatelné, takže se musí opravit. Pokud budou na rekonstrukci finanční prostředky, bude možné do některého z nich časem paní Denemarkovou přestěhovat," uvedla místostarostka Marcela Říhová, která se ženiným případem zabývá.

Sama Marcela Denemarková je šťastná, že se ještě najdou lidé, kteří dokáží ve složité situaci pomoci. „Skončila jsem málem i s mým pejskem na ulici. Neumím si představit, co by s námi bylo, kdyby se Nymburský deník o můj případ nezačal zajímat. Jsem velice vděčná městu, že pro nás našlo řešení," říká invalidní důchodkyně, která má za sebou velmi těžký život.

olinka2201
15. 09. 2013 18:46

Článek je z Nymburském deníku 12.10.2012 !!!!

andula1
15. 09. 2013 17:08

Pani na to nevypadá ,že by umírala hladem.Hladoví lidi vypadají jinak.Na co má 5 dětí,však,by se měli o ní postarat a pomoc jí,tak jako se o ně starala ona sama.A taky živit takového psa,i když je to její miláček(chápu) ale není to taky jenduuchá věc a něco to stojí.Takže rodinné problémy si doporučuji vyřešit s dětmi.Jinak zoufalství je asi v celé rodině

baronessa
15. 09. 2013 16:34

a když si člověk přečte článek o ní v Nymburském deníku, tak to vyznívá docela jinak. Aha se nedá brát vážně, to je jasné.

baronessa
15. 09. 2013 16:29

Článek je neúplný. Chybí zde informace, co dělá jejích pět dalších děti? Odhaduji, že jsou dospělé a v pracovním procesu. Proč se o svou matku nepostarají ony? A vím, že budu zlá, paní na smrt hladem nevypadá, má z čeho hubnout ona, i její pejsek. Těžko pomáhat člověku, který si ještě vybírá.

smazan_20150109
16. 09. 2013 05:14

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

avina
15. 09. 2013 16:24

Proč si nevzala levné bydlení,co nabízeli.Syna měla nechat zákonu-ten by ho potrestal a nenechat ho dále...Důchod 7-8000 má dosti lidí.Někteří nezam. žijí s menšími penězi na ubytovně,pospolu s jinými...

znalec
15. 09. 2013 15:32

psa je mi líto, ten za nic nemůže a baba ať si podá soudní návrh na výživné od nějakého manžela a zbylých 5 dětiček, tohle žebrání v médiích nesnáším a doufám, že nikdo nevyměkne a nezačne neschopnou babu podporovat......

smazan_20150109
16. 09. 2013 05:16

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hu11
15. 09. 2013 14:30

*** - do této situace přivedla sama, tak ať si to vypije, až do dna

mrdounberlusconi
15. 09. 2013 14:32

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mrdounberlusconi
15. 09. 2013 14:22

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

britva
15. 09. 2013 14:18

pes je pěknej tlustej, asi dobře živenej. ať se zbaví psa a bude mít na jídlo

mrdounberlusconi
15. 09. 2013 14:20

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mrdounberlusconi
15. 09. 2013 14:17

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

blastr
15. 09. 2013 14:14

Tak jestli dobře chápu článek, paní má 6 dětí nejmladší je hajzlík a feťák a díky němu nemá ani korunu.
Otázek je několik, proč mu nezrušila trvalé bydliště při prvním problému, tohle co ta paní předvedla je opičí láska, je to drsné řešení, ale jediné, jak ochránit zbytek rodiny a problém přesunout na syna - můžu svému dítěti přece říct, mám tě ráda, ale s tím co děláš nesouhlasím a pokud budeš chtít svůj život napravit ráda ti pomůžu, ale takhle ne.
A druhá otázka je co těch zbylých pět dětí?? Možná jim rozumím, protože ruku v ruce s ní přijdou problémy s bratrem.

zkratik
15. 09. 2013 13:08

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

zkratik
15. 09. 2013 13:09

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

stekavypes
15. 09. 2013 12:33

Tyhle články jsou proto,aby se zase lidi skládali na někoho neschopného co si neumí udělat pořádek a stěžuje si.Nikomu bych nic nedala,tak jako nikdo nic nedal mě a taky jsem musela vystačit.Sama s dítětem a splácet dluhy a nikdy by mě nenapadlo veřejně žebrat o pomoc.

smazan_20150109
16. 09. 2013 05:18

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.