Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. dubna 2015

Svátek slaví Erika, zítra Richard

Travní lyže: Jedou stovkou a nedají se zastavit!

Lyže na trávu byly poprvé vyrobeny v roce 1963.
Lyže na trávu byly poprvé vyrobeny v roce 1963. (pro Aha! – Michal Fanta)

OLEŠNICE – Lyžař v kompletní výbavě s podivnými, metr dlouhými lyžemi »seká« branku za brankou na zeleném svahu… To byl pohled, který se o víkendu naskytl při mistrovství světa v travním lyžování v Olešnici v Orlických horách.

Lyžař v kompletní výbavě s podivnými, metr dlouhými lyžemi »seká« branku za brankou na zeleném svahu… To byl pohled, který se o víkendu naskytl při mistrovství světa v travním lyžování v Olešnici v Orlických horách.

Závodníci na pásových lyžích zde uháněli do cíle ohromující rychlostí až 94 km/h! „Lyžování na trávě je technicky hodně podobné carvingu. Jenže na sněhu, pokud u branky upadnete, můžete se zvednout a závod dojet – pokud ale udělá závodník chybu na trávě, tak končí, protože tyhle lyže se prostě nedají zastavit,“ říká trenér české reprezentace Pavel Remiš. Lyže pro travní lyžování jsou zkonstruovány jako pás tanku. „Je to pás složený z malých plastových komponentů, kterým říkáme vozíčky, a každý vozíček má šest koleček. Lyže se mažou speciálním ekologickým olejem,“ upřesnil Remiš.

reklama

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.