Topit neekologicky vás může přijít pěkně draho! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Topit neekologicky vás může přijít pěkně draho!

Ukaž mi, čím topíš a já ti dám třeba pokutu... K tomu, aby tohle mohl úředník říci u vás doma, bude stačit, když soused nafotí čoudící komín na vaší střeše a udá vás starostovi.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

frannes
27. 12. 2015 17:37

předpokládám, že názor toho kadlicka je recese nebo provokace , kontroloři nebudou asi mít nic kontrolovat protože dům lehne popelem.
Ale vážně , nejsem nijak odvázaný tím ,že by jakýsi kontrolor měl mít právo vstupovat do domu , ovšem to ,že lidi topí tím co by neměli je pravda , někdo se chlubil ve vlaku ,že do těch petek dává i ostatní odpad jako obaly od léků, potravin atd. Kouř ale při nízkoteplotním spalování obsahuje velice nebezpečné a rakovinotvorné látky ,prý i dioxiny, těžké kovy apod. Odpad z truhlářské dílny pokud to není z masivu ale z překližek a lisovaných desek je rovněž díky pojivům nebezpečný. Co je ale zároveň pravda je to ,že řada lidí k topení v kotlích na pevná paliva přešla z daleko ekologičtějšího plynu po vzestupu cen , mezitím jejich kotle nebo nebo plynové přímotopy už jsou neprovozovatelné a takový kondenzační kotel dle nových požadavků přijde na více jak 50000 Kč a to i při možné dotaci nebudou schopni zaplatit. Je to všechno i o penězích , dle mne by dotované pro určité kategorie občanů mělo být i kvalitní uhlí nebo raději plyn.
K těm kontrolám kotlů , jistě bude varování po podmětu sousedů , kontrola by ale měla mít úroveň a nestat se předmětem nějakého vyrovnávání účtů ,takže jen úřední znalec v doprovodu starosty nebo pověřeného pracovníka obce nebo města, nutný zápis, dokumentace odběru vzorku . Po zatopení v kotli po určitou dobu než se zvýší teplota hoření může mít kouř zabarvení ,spíše ale do šeda , černá barva znamená spalování plastů , gumy , nebo překližek a podobného materiálu. Ke kontrolám také zápis o kontrole kotle odborníkem, kotel může špatně spalovat pro neprůchodný komín s malým tahem, porušenou obezdívku, falešný průduch a nebo jen znečištění cesty kudy jdou hořící plyny z topeniště.

kadlicek
27. 12. 2015 16:10

V našej dedině není sú tjé kontejnére na trídenije odpáda, tož ja vybierám od susedov tjé PVC flaše, ktoré plnievam pilinámi a odpádom zo stoliárskej dělni súsedá ktorému tam uparatám. A to všetké zalievám vyjazděným ólejom, čo si beriem v autodielni, kam chodievam pre kovový šrót do sberá kovov.
Něveríli bystě, ako je to výhrevné, že až tjé rúry dýmovoda mám také žiarivé, že ani žárovkú svietit němosím, keď je šeró, či tmá.
To som zvedavý. ako budú tjé zbýtky tý inšpektóry zkúmať, keď z tehoto žiaden popol praktýcky ňéje lebo takto to všetko shorý ekologýcko do mrtě.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.