Životní trauma z dětství Štěpničky (72): Mamince jsem do basy pašoval věci | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Životní trauma z dětství Štěpničky (72): Mamince jsem do basy pašoval věci

Od smrti slavné představitelky Maryši letos uplyne 35 let. Prvorepublikovou hvězdu Jiřinu Štěpničkovou (†73) komunisté po únorovém převratu v roce 1948 připravili o všechno. O práci i rodinný život. Kvůli pasti, kterou herečce nastražila StB při útěku přes hranice, dokonce skončila na devět let za mřížemi. Syn za ní směl jen čtyřikrát ročně.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

wbabakrale...@...
18. 02. 2020 10:50

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

manunu
13. 02. 2020 12:03

Inicial: To máte rodinu také těžce poznamenanou tím zločinným režimem. Nechápu některé lidi, že tento režim ještě dokáží hájit. Lidé rychle zapomínají. Je potřeba to stále připomínat i nejmladší generaci.

Inicial
13. 02. 2020 10:03

Spoustě lidem zničili život. Mým dědům oběma. Živnost i dům znárodnili, veřejně pomluvili, dcery přišly o otce, maminka musela tvrdě pracovat, aby je uživila, zavřeli dědu na dva roky, pak do uranových dolů a už se bohužel nikdy neuzdravil, skončil v sanatoriu.

manunu
13. 02. 2020 09:51

Zločinný komunistický režim ukradl panu Štěpničkovi šťastné dětství s jeho maminkou. Tyhle zločiny nesmí být zapomenuty, je dobře, že vznikl film Past, ráda se na něj podívám. Paní Štěpničkové zničili komunisté život i kariéru.

dejavu26
13. 02. 2020 07:27

Pan Štěpnička zazářil zejména ve filmu Samota, byl tam famózní s paní Cibulkovou, je to úžasný a hluboce lidský film.
Je mi jasné, že roli Gottwalda přijmout musel, jinak by si nezahrál. A dovedu si představit, s jakou "chutí" jej asi hrál, když podepisoval rozsudek své vlastní matce.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.