Vědec navrhuje likvidovat postižená miminka! "ZABIL BY I NAŠE DĚTI?" ptají se celebrity s nemocnými potomky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. dubna 2024

Svátek slaví Vlastislav, zítra Robert

Vědec navrhuje likvidovat postižená miminka! "ZABIL BY I NAŠE DĚTI?" ptají se celebrity s nemocnými potomky

Pokud se lidé narodí s těžkým postižením, jsou to zrůdy a lékaři by měli mít právo ukončit jejich život. A to i v případě, že by s tím rodiče nesouhlasili. Tak se v odborném textu prezentoval doktor práv Miroslav Mitlöhner (78) Tento svérázný vědec radil i ministryni práce a sociálních věcí…
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

tepii
21. 06. 2014 15:12

Pan redaktor by si měl dát tu práci a alespoň si správně zjistit základní fakta. Syna Damiána má s panem Práškem herečka Simona Postlerová !!! To je to v době internetu vážně takový problém??

va45
21. 06. 2014 15:18

To je jen maličkost.A těm matkám se vůbec nedivím.Ať je pan profesor rád,že se mu vrodině nenarodilo postižení dítě nebo nějaká zrůda a byl zákon po porodě zabít.

bum-bac-bum
21. 06. 2014 16:45

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

va45
21. 06. 2014 15:03

Moje dcera byla postavena před takové rozhodnutí.Byla 2 měsíce v jiném stavu a jako zdravotní sestra dělala na dětském oddělení.Dostal tam zárděnky.Dítě muselo jít pryč protože by bylo poškozené.Tak rozhodl její gynekolog.To co kolem toho musela si pak vytrpět byl horor.Posudková komise,kde nějaká bába z uličního výboru jak to bývalo rozhodovala o tom jestli se dítě narodí nebo nenarodí.Pak rozhodnutí komise putovalo na hygienu kde se posuzovalo,jesti ty zárděnky měla či né.Tento proces trval celý 2 měsíce podotýkám celý 2 měsíce a dcera 2 měsíce věděla,že má v sobě dle tohoto pana profesora zrůdu.Byla už z toho sesypaná .Došla mě trpělivost tak jsem zašel na tu hygienickou stanici.Ta ženská o ničem nevěděla a tu žádost vyhrabala kdesy z haldy papírů.Tak pochopitelně jsem si ji a toho gynekologa podal.Dceři dělali zákrok,díky těm darebákům až když byla 4 1/2 měsíce v jiném stavu. Pak se pokoušeli 13 let o dítě.Mezi tím 3 samovolné potraty /jeden mimoděložní/Nakonec jak říkám byl dar od boha.Přišla vnučka které teď je 15 let. I tak lékaři se chovali k matkám co se jim mělo narodit postižení dítě. Možná má pan profesor pravdu ovšem mě tam vadí ty zrůdy a to zabití po porodu.Je to neetické.A to by měla taková hlava pomazaná vědět.Omlouvá ho jen to stáří.Přírodu neošidí i ten největší profesor kapacity.

zikmund
21. 06. 2014 15:09

Slovo "zrůdy" je citace !!!! Je to v minulosti oficiálně používaný odborný název. Štve mě. že většina lidí čte jen nadpis článku a diskutuje, aniž ví, o čem. Mitlöhnerův článek zde:
http­://www­.nrzp­.cz/ak­tual­ne/in­forma­ce-predsedy-nrzp-cr/1209-informace-c45-2014-clanek-o-detech-s-vyvojovymi-vadami.html
viz.zelený odkaz na spodku stránky

va45
21. 06. 2014 15:16

Pane Zikmunde chyby je v tom,že ještě někdo 78 letého člověka i když profesora bere vážně.

zikmund
21. 06. 2014 15:19

Ten člověk je celkem kapacita, není senilní a ví, co dělá a říká. Druhou věcí je to, že někdo jeho slova překrucuje v neskutečný paskvil - proti tomu bohužel není obrana.

va45
21. 06. 2014 15:36

Víte co je u nás největší problém?U nás i když bude někdo už ve věku před hrobem a bude už i nemocný tak je pořád kapacita a úplně fit,že i skály může lámat.Třeba napříkla pan Schwandcerberg .Jenže já zastávám názor.Přírodu nikdo nikdy ještě neošidil a neošidí.Kapacita určitě byl,ale už dávno.A můžete to tady kokecávat jak chcete.Matky těch postižených děti i ty děti co žijí urazil.Měl by se jim omluvit.

8bc5
21. 06. 2014 21:13

va45
Nevím proč by se měl omluvit?Pan profesor pouze vyslovol svůj názor a nevidím důvod proč by se někomu měl omlouvat.Naopak si myslím,že je ten správný čas otevřít diskusi i o tomto pro nmohé nepříj.téma.Je hodně zvláš.,že v pováleč.období bylo minimum postiž.děti(jednalo se o minim.děti,které se narodili s gen.vadou díky otci alkoholiku anebo otci nevy­léč.poh­l.ne­moci­.Mys­líte,­že pokud se dívka od 15 let jistí antikoncepci ,že to nemá špatný dopad na jednou chtěné těhotenství.Jakje možné,že každá 5 žena má rizikové těhotenství ??Myslíte,že několikaletá anorektička porodí zdravé dítě ??Dnes se u nás honí kariéra a máme rodičky 40-leté a více,myslíte,že toto je nejlepší období pro první těhotenství,kdy matka už vzhledem k věku má rizikové těho­tenstv­í.Sp­eciál­ně Vám bych doporučila si udělat výlet do některého ústavu pro težce postižené děti co nechodí,nevidí ,neznají nic jiného než nemoc.postel,krmení a přeba­lová­ní.´M­yslí­te,že toto je důstojný život pro člověka ???Neco jiného je dítě zdravot.poškozené ale schopné se s pomoci rodičů se neučit samostatnosti,které bude v dalším životě potřebovat až jednou zůstane sám.Na toto by měli rodiče myslet v době když vyšetření na klinice zjistí neco hodně ošklivého.

rentierskej
22. 06. 2014 01:42

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fill-ll
22. 06. 2014 15:38

rentierskej
22. 06. 2014 01:41

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fill-ll
22. 06. 2014 15:35

Ale pi.ču s rýžou.táhni do prd.ele ty ***e. a už tolik nefetuj, jsi z toho tak v pi.či že ani neumíš psát. Máš ode mě pětku za pravopis fetko

citrooon
12. 05. 2018 01:23

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

baronessa
21. 06. 2014 15:40

s tím se už nedá nic dělat. Lidé odvykli uvažovat vlastní hlavou.

va45
21. 06. 2014 15:46

Vážená jaká jste vy kapacita,že tady soudíte lidi čím uvažují?

rentierskej
22. 06. 2014 01:40

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fill-ll
22. 06. 2014 15:31

8bc5
21. 06. 2014 21:43

Jen člověk co nic nekozál může takto hodnotit práci vědce o kterém meví vůbec nic.Že Vám neni hanba !!!

rentierskej
22. 06. 2014 01:40

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.