Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. května 2024

Svátek slaví Klaudie, zítra Radoslav

Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč!

S modlitbou, aby se už konečně odrazila ode dna největší bídy, vstává i usíná pražská důchodkyně Eva Růžičková (65). Marně! Každý měsíc musí ze čtyřtisícové penze zaplatit nájem, a pokud možno nakoupit tak, aby nemusela žít jen o chlebu a máslu. Taková byla mimochodem i její štědrovečerní večeře.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

analfabet
23. 02. 2012 18:51

Celej život se nechávala živit svým starým a aby přišla mezi lidi, dělala na půl úvazku ve skladu CO.

mnpv
23. 02. 2012 19:00

To je jasné, že nemohla pořádně makat. A když dělala ve skladu CO tak nejspíš byl manžel voják? Co vydělali to prožili a rezerva žádná. A teď to má někoho zajímat,proč?

werewolfgirl
23. 02. 2012 18:38

Trochu se podivuju, že má paní tak malý důchod, když celý život pracovala. Moje maminka (65 let) pracovala jako kuchařka na malém městě, kde byly platy nižší,odpracovala 44 let a důchod má devět tisíc. Ale jinak souhlasím, že je sprosté zmrazit důchody. Maminka je vdova, já svobodná s minimální mzdou, bydlíme spolu, abychom ušetřily a přežíváme jentaktak. Přesto jsme si pořídily internet a dokážeme ještě obě mít spoření na opravy v bytě. Lituju všechny lidi s malými příjmy, ale ještě jednou opakuju, ta paní má podezřele nízký důchod na to, že celý život pracovala.

mnpv
23. 02. 2012 16:42

Teď jsem dělala vyúčtování a za malou garsonku s jedním člověkem (do 20 m2 podlahové plochy celkem) 2500 nájem, +1500 voda, elektrika, plyn, topení celkem 4000 Kč měsíčně. Vyúčtování bylo za 7 měsíců a vracela jsem mu 3.180 Kč. Platí si internet a nevím jestli má placené programy TV. Takže ta vaše platba je hodně vysoká, pokud v ní nemáte započítanou i hypotéku na nákup a nebydlí vás tam 20.

jiriforman
23. 02. 2012 17:05

Nemám žádnou hypotéku, a bydlíme tu pouze dva... já a kočka (čtyřnohá). Neplatím samozřejmě nájem, ale fond oprav, topení, vodu, elektřinu (máme tady bojlery, takže částka za elektřinu je vyšší, vaří se taky na elektřinu, no, a samozřejmě u mě jede počítač, video, televize v jednom kuse, ale to už je zase moje věc, že?) + splácení úvěru, který si náš panelák vzal na celkovou rekonstrukci. Tím pádem se to navýšilo. A to je taky ten bordel v kapitalismu. Část lidí byla proti, včetně mně, protože já úvěry nemám rád, a protože většina byla proti, tak jsme se museli podřídit. Ale teď se rekonstruují všechny paneláky v celém státě, tak proto se to tak navyšuje. Ale velký rozdíl mezi náklady na bydlení ve velkých městech a menších není. A neříkejte mi, že za vodu, elektřinu a topení platí ten člověk jenom 1500. Já mám topení 930, vodu 480 a elektřinu 1300. 500 fond oprav, 1400 ten úvěr na rekonstrukci, něco za výtah, společnou anténu, příspěvek na domovníka. Koncesionářský poplatek a internet do toho nepočítám. Samozřejmě voda se může ušetřit (tady na Zlínsku máme nejdražší vodu), na topení se dá taky ušetřit, ale to by člověk musel mrznout a chodit špinavý.

jiriforman
23. 02. 2012 17:06

Pardon, ....většina byla pro....

mnpv
23. 02. 2012 17:17

Máme určitě menší garsonku,než je paneláková klasika. Nájemník je dost v práci nebo spí.Jedná se o cihlový,zateplený barák s plastovými okny.Máme vlastní kotelnu. Nemám zájem psat blbosti, dnes jsme mu vraceli peníze.

mnpv
23. 02. 2012 19:11

Njn, s vámi je problém, vy hrozně těžce chápete a ještě si vymýšlíte. Napřed je to málo, pak jsme vydřiduši. Vážený pane, v loňském roce jsme do toho baráku investovali 2 miliony a potřebujeme aby se nám investované peníze vrátily. I tak, když jsme dali inzerát, tak bylo okanžitě asi 3o zájemců. Sám na ceně své garsonky cítíte, že peníze investované do oprav se musí vrátit, tak nevíte co plácáte. Za kolik si myslíte, že byste byl schopen pronajat tu vaši? Jsme na dobrém místě ve městě přes 50 tis. obyvatel, ne žádná úplná díra, odkud musíte za prací dojíždět.

mnpv
23. 02. 2012 19:26

Topení, nevím jakou podlahovou plochu vytápíte, voda je na naše poměry vysoká záloha, já mám 22O/os, elektřina 1300,-/měs.(vysoká záloha(nemám ani ve svém baráku a to má 2 patra),500+1400 to je jasné, domovníka, uklizečku + společnou anténu mají u nás v ceně nájmu.

jiriforman
23. 02. 2012 19:30

To bude asi tím, že jsem si nejdřív neuvědomil, že 2500 korun je jenom ten nájem. Až jsem si to přečetl podruhé, tak jsem pochopil, že jste vydřiduši. Prostě 2500 čistého nájmu bez poplatků za dvacet metrů je hodně. A netvrďte, že za elektřinu, plyn, vodu a topení dá jenom 1500. To pak chudák asi mrzne a nekoupe se. Nebo snad jen spí zakutaný ve špinavých peřinách či snad je 24 hodin denně v práci?

jiriforman
23. 02. 2012 18:12

No, jasně. Takový krcálek do 20 metrů já nepovažuju za garsonku, ale za kobku. To jste pěkní vydřiduši. Nájem 2500, panebože za pár metrů. To já když jsem to ještě neměl koupené tak jsem platil čistě nájemné něco do 700. A to za 36 metrů. A koupil jsem to pak od Městského úřadu za 140000. A to byl byt I. kategorie.

bohatypodnikatel
23. 02. 2012 20:12

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

jiriforman
23. 02. 2012 20:43

No, jo. Lůza by zase chtěla věšet. Co taky od takových čekat, že? Lůza vždycky ráda věšela.

avina
23. 02. 2012 16:31

jsou stejně jako mladí v pronajatem bytě.Hrozí bydlení posd mostem,jak práce ubývá,vše se zdražuje.Přitom ti nahoře berou odměny kromě platu!!!!

simeonsimeonovic
23. 02. 2012 14:07

A věřim!!! , že všichni důchodci si to, co jim tahle vláda vzkazuje budou pamatovat v dalších volbách a neoblbnou je tupci typu Issová a Mádl, aby volili pravici.

tomik007
23. 02. 2012 15:04

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
23. 02. 2012 15:14

Njn ale s důchodem 4000,. Kč nevezmou paní ani nikde do domova důchodců. To není ani polovina průměrného důchodu, to nevím jak paní docílila. Neznám nikoho, ani v mém okolí nikdo s tak nízkým důchodem není.

lukreciaborgia
23. 02. 2012 18:06

U mně totéž.Neznám nikoho a ani bych nevěřila,že tak nízký důchod může být.Co ta paní celý život dělala?Moje kamarádka celý život dělala 4 hodiny,pak na nějakou dobu snad 6 hodin a má přes 8 000.-.Ale záleží taky kolik si platila pojištění,nebo daně.Herci taky naříkají jaké mají malé důchody,ale celý život neplatili daně,žádné pojištění,nic.Ale zajímalo by mně,co ta paní dělala.

simeonsimeonovic
23. 02. 2012 14:05

JE TO OSTUDNÉ, že někteří si kupují /viz dnes v Tescu/ drahé lososy a někteří nemají ani na chleba. A věřte, není to tím, jak zde někteří chytráci píší...paní se asi moc nepředřela... že má malý důchod, ale tím, že paní poctivě dřela. Včera nade mnou stáli v tramvaji dva mladí a bavili se spolu, jeden se ho ptal, co kupuje za auto a proč ne /teď jmenoval nějakou drahou značku/ a ten druhý mu odpověděl: jsi blázen, já si chodim poctivě do práce, já si tak drahý nemůžu dovolit. TAKŽE KDE TO JSME? , jsme v kapitalismu, jsme v zemi, kde ten, kdo chodí poctivě do práce zápasí s tím, aby vůbec vyšel a ten, kdo si tedy vydělává všelijakým jiným způsobem, jenom ne poctivě, ten se směje. A k té adrese Vinohrady? Jsou tam ceny za nájmy daleko nižší, než třeba na nejdražší Praze 6, která je vyhlášená za nejdražší /i když nevim proč/.

mnpv
23. 02. 2012 16:46

No a co? A není ostudné, že někteří makají třeba 12 hodin denně, zatím co někteří chodí od pracáku k sociálce tam a zpět? A 4000 důchod, nemohla mít paní odpracované roky. T chyně byla rovněž prodavačka na malé obci a důchod má přes 10000,- Kč.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.