Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč!

S modlitbou, aby se už konečně odrazila ode dna největší bídy, vstává i usíná pražská důchodkyně Eva Růžičková (65). Marně! Každý měsíc musí ze čtyřtisícové penze zaplatit nájem, a pokud možno nakoupit tak, aby nemusela žít jen o chlebu a máslu. Taková byla mimochodem i její štědrovečerní večeře.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

mnpv
26. 02. 2012 07:34

To není přece můj problém.Každý jaké si to udělá, takové to má. Jinak je s vámi legrace, napiště mi zase něco. Jedu teď vyvenčit psy a až se vrátím ať si mám co počíst. Ke kafi.

redakceaha
26. 02. 2012 10:19

Aha, tak vám je k smíchu, že lidé dělají 12 hodin denně za hodinovou minimální mzdu. Tak to jste dost velká pi.ča. Bez legrace.

mnpv
26. 02. 2012 10:45

To si snad musí vyřešit každý sám. Nejsem ředitel zeměkoule A vy jste sprostá chuděrka, jestli se chováte tímto způsobem a takto prezentujete své názory, ani se nedivím, že máte problém. A zřejmě jej budete mít vždycky a ne jeden. Přeju vám pěkný den a držte nervy na uzdě, tyhle výlevy vám opravdu ale opravdu nepomohou.

jiriforman
26. 02. 2012 17:26

ten smích přejde až dojde sockám trpělivost.

joynkaa
25. 02. 2012 15:11

Už aby nastal ten den, kdy se pověsí všichni zbohatlíci co si nakradli. A peníze se dají do státní kasy, zvednou se důchody i platy těm, co žijí pod životním minimem, příspěvky pro rodiny s dětmi, které chodí pravidelně do školy a budou se uznávat lidi, co za to stojí. Ne kamarádi a "brácha na bráchu"

fantom08
27. 02. 2012 13:25

jasně, rozdat vše nemakačenkům a cikánům, to je výborný názor jinak - když si pověsíte ty bohaté, nebude vás mít kdo zaměstnat, ty trubko

mnpv
25. 02. 2012 12:51

Celej život se nechávala živit svým starým a aby přišla mezi lidi, dělala na půl úvazku ve skladu CO. Je to na předchozí stránce. Čemuž věřím, ten důchod by pak odpovídal.

fantom08
27. 02. 2012 13:27

to leccos vysvětluje, madame je zvyklá akorát natahovat pazoury, ale sama se nehodlá o nic starat. Přitom vyžraná je dost, tak jí ten hlad moc nevěřím

zlobit
25. 02. 2012 09:03

Nevím co dělala celý život p. Růžičková, že má tak malý důchod, ale na fotografii rozhodně nevypadá, že by neměla na jídlo. Zařízení kuchyně podle fotky nemá staré a tak je otázka jak hospodařila do teď.
Souhlasím s tím, že důchody jsou ostudné, ale na druhou stranu dnešní mzdy také. Některé maminky s dětma ani nemají to co my máme za důchod.Příkladem toho jsou pracovníci marketu, kteří pracují za minimální mzdu.

mnpv
24. 02. 2012 17:53

Mýlíte se, včera jsem dělala roční vyúčtování služeb všem nájemníkům a jelikož je to nuda, tak jsem sem tam něco klepla. Dnes jsem byla ve firmě a odpoledne jsem čekala obchodní návštěvu, tak taky. Nesedím celý den u Aha, to by mě ani jaksi nebavilo. Baví mě tady ti zabedněnci, toť vše.

jiriforman
25. 02. 2012 07:22

když to tady čtu vychází mi, že největší zabedněnec jsi tady ty

mnpv
25. 02. 2012 12:45

To je váš názor ale aspoň nefňukám a jsem schopna se o sebe postarat a zabezpečit se. Co si myslíte vy, je mně fakt jedno

jiriforman
25. 02. 2012 15:13

dokážeš se o sebe postarat tím, že pronajímáš byty. jenže spousta lidí nemá co pronajmout pokud něco nedostali v restituci nebo nepodědili. a každý z nich je většinou rád, že má aspoň nějakou práci a má v čem bydlet. ty jsi vážně vygumovaná když si tohle neuvědomuješ. a už se s tebou nebudu vybavovat, protože s takovou krávou jako jsi ty by člověk přišel ještě o nervy.

mnpv
25. 02. 2012 16:23

Máte smůlu, ani nepodědili ani nerestituovali, pracovali 20 roků 12 hodin denně. Jde to ale musí se chtít. Zbytečně tykáte a naprosto zbytečně se snažíte urážet. Jsem starobní důchodce, mám firmu a mj. nájemní dům. Začínali jsme od nuly se dvěmi dětmi a z paneláku. Nic jsme netunelovali, nekradli (k ničemu jsme se ani nedostali) a jen jsme makali. Začínali jsme výrobou. To jen pro vaši informovanost, "jaké si to uděláš, takové to máš"

redakceaha
25. 02. 2012 22:18

Madames možná se budete divit, ale jsou lidé kteří makají taky 12 hodin denně i více a berou hodinovou minimální mzdu. Rozhodně si za to nájemní dům nekoupí. Tak ze sebe nedělejte Stachanovce a bůhvíjakého pracanta.

kikiris
24. 02. 2012 08:37

Dobrý den všem, s tohoto článku je mi zlee, hodně zlej i když je mi 43 let na důchod také myslím, ale v téhle uspěchané době se důchodu nedožiji a jsem i rád. Protože žít jak žijí tady důchodci je hodně smutné. Ty nahoře hrabou a s prošustrovanejch peněz by se důchodci měli lépe. LIDI JAK TO JEŠTĚ DLOUHO VYDRŽÍTE, TO TAHÁNÍ ZA PROVÁZKY ZE ZHORA.

jakoja
24. 02. 2012 00:56

Jsou tady zprávy, že bývalá kuchařka má důchod 9000 a bývalá prodavačka 10000Kč. Já současná prodavačka mám čistou mzdu 9000Kč, tři děti na školách (naštěstí normální plat má manžel) jaký asi budu mít důchod, až půjdu v 63 nebo kolika letech do důchodu?

mnpv
24. 02. 2012 07:11

To je problém, to jsme napsala už několikrát. A to buďte ráda, že váš manžel vydělává. Právě u mladších lidí a rodin, které se mají zařizovat, živí děti, je to daleko větší průšvih.Já bych to řešila, jakmile mě to péče o děti dovolí, změnou zaměstnání a nebo vedlejšákem.A nebo se budete muset na důchod finančně připravit, to zřejmě každopádně.

jiriforman
24. 02. 2012 07:25

nedělejte ze sebe chytrou. tohle ví každý, že by to takhle šlo řešit, ale ono najít i vedlejšák v době kdy je práce nedostatek je dost složité zvlášť na malých městech a vesnicích. tak už toho nechte a běžte ty vaše zbytečné rady hustit někam jinam.

redakceaha
24. 02. 2012 07:29

Bába asi nemá co dělat, tak tady mele a mele a mele. Ta by ještě měla jít makat.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.