Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 27. dubna 2024

Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav

Chudá důchodkyně Eva Růžičková: Bylo by lépe, kdybych nežila! Každý měsíc mi chybí 1922 Kč!

S modlitbou, aby se už konečně odrazila ode dna největší bídy, vstává i usíná pražská důchodkyně Eva Růžičková (65). Marně! Každý měsíc musí ze čtyřtisícové penze zaplatit nájem, a pokud možno nakoupit tak, aby nemusela žít jen o chlebu a máslu. Taková byla mimochodem i její štědrovečerní večeře.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

mnpv
24. 02. 2012 12:17

Kvalifikaci lze zvýšit v každém věku. Jinak se o mě nebojte, já mám odjakživa práce víc než stíhám. Taky si nijak nestěžuju, že bych finančně strádala. Paní se jen ptala jaký bude mít asi důchod, když bere 9000,- čistého. Tak jsem odpověděla, jinými slovy, hodně mizerný. Proto doporučují šetřit, důchodové fondy apod. Nemusí se vám to líbit ale taková je realita, na stát bych se moc nespoléhala. Každého věc, příjemný den.

jiriforman
24. 02. 2012 15:52

se nedivím, že nestíháš práci když tady od rána do večera kvákáš na diskuzích

jiriforman
24. 02. 2012 08:26

ty blbko, radíš změnu zaměstnání. pokud je vyučená prodavačka, tak se z ní hned nestane manažerka nebo ředitelka. i kdyby šla někde do továrny, tak jako vyučená prodavačka dostane stejně minimální mzdu, protože nebude vyučená v oboru. ty tvoje kydy když tady člověk pročítá, tak si opravdu musí pomyslet, že nemáš všech pět pohromadě.

jiriforman
23. 02. 2012 23:01

Vždyť vy urážíte taky. Podle vás kdo aspoň nemá živnostenský list, tak je podřadný. A podle vás plácám nesmysly. No, tak asi když pohlédnu na rozpis plateb, tak podle vás mám nejspíš vidiny nebo asi lžu, že? Milá dámo, číst umím. Akorát, co vy řeknete kulantně, tak já řeknu na plnou hubu. Ale jinak to vyjde nastejno. A teď už opravdu sbohem.

nanela
23. 02. 2012 22:25

že by 5000 za bydlení v Praze byla nějaká horentní suma a nedovedu si představit že se to dá pořídit někde na venkově levněji pokud nejste ve vlastním a ty kecy o výšce důchodu když je průměr 10 tak někdo má patnáct a někdo musí mít 5 tak nás to učili ve škole a kdyby se slavná vláda postarala o to aby se všechno nerozkradlo tak by zbylo i na ty valorizace a nemusela by lůza zase začít věšet

bohatypodnikatel
23. 02. 2012 20:16

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
23. 02. 2012 20:19

Njn ale je s ním sranda

jiriforman
23. 02. 2012 20:39

S vámi taky. Ty vaše kecy jsou jako z Dikobrazu.

mnpv
23. 02. 2012 20:59

Vy už jste toho dnes naplkal .Hodně se mi líbilo, jak jste psal, že jste prodal firmu. Kdybyste měl aspoň živnostenský list, tak nemůžete plácat takové nesmysly. Njn, každý dělá na co má. Tak se mějte.

jiriforman
23. 02. 2012 21:21

Vy asi ten živnostenský list máte, ale to na živnostenském úřadě kdysi dávali každému debilovi. A vy jste byla zřejmě jedna z prvních. Taky se mějte.

mnpv
23. 02. 2012 21:55

Proč urážíte? Vy jste hodně frustrovaný, když vám dojdou argumenty urážíte, z toho se asi nevyspíte. Njn, proto asi jen ta kočka čtyřnohá.

jiriforman
23. 02. 2012 20:39

No, a vy jste dva bl.bci. Hillarka a ty. Ona ta kočka má větší IQ než vy dva dohromady.

bohatypodnikatel
23. 02. 2012 20:51

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ivuska1
23. 02. 2012 19:35

Po tolika letech prace clovek zivori. Ja lituji stare lidi u nas v CR. Na stara kolena takovy zivot ! Nekteri mafiani se doslova topi v penezich a to skoro za nic . Cely zivot si jen uzivaji k praci ani poradne necichli a lidi kteri na tuhle sebranku tezce dreli tak pocitaji jestli si mohou koupit o jeden rohlik vic !!! Co jsme to za bandu ze se o stare a nemohouci neumime postarat ! Priklad - Gottova 100 000 za 15 min. tlachani a jeste absolutne neprofesionalni A co pani poslanci a mnoho dalsich Toto je pouze kapka z mnoha prikladu jak se zije v Cechach !

mnpv
23. 02. 2012 20:18

Každý člověk ví, že jednmou bude starý a v důchodu. Hlavně se musí o sebe postarat sám a na důchod se připravit. Není možné bydlet v nájemním bytě, nemít úspory, žádný majetek, a jak zde někdo píše pracovat na půl úvazku. Potom snad má paní děti, měly by jí pomoct ony. Se 4000 tisíci ji nevezmou ani do domova důchodců, ovšem to je především její problém, nikoli státu.

andrea68
23. 02. 2012 23:16

Nevím jak by se člověk měl sám víc postarat. V penzi jsem 7 let, bydlím v panelovém bytě, který je v mém osobním vlastnictví. Bylo nutné vyměnit stoupačky, výtahy a především celý objekt zateplit, což činilo cca 15 mil.Kč. Měsíčně splácíme podle velikosti bytu až 1,5 až 3 tisíce Kč + fond oprav + služby jako odvoz odpadků a pod. Před penzí jsem se snažila vyměnit co nejvíc starších spotřebičů, ale některé fungují hůř než ty staré, protože dnes zřejmě nic nemá vydržet déle než dva roky, aby spotřebitel zase nakupoval. To, že na to někdo nemá, naši vrchnost nezajímá. Po zaplacení všech poplatků mi zbývají asi 3 tisíce. Dá se s nimi vyjít, ale doktoři i léky jsou dost drahé a kdyby mi nepomohla dcera, asi bych měla problém.Celý život jsem byla vychovávaná v pravicovém myšlení a nikdy bych nevěřila, že jednou řeknu "zlatí komunisté". Speciálně můj tatínek, který je nemohl vystát se musí v hrobě obracet.

jiriforman
23. 02. 2012 19:35

Vždyť říkám, že máme bojlery a sporák na elektřinu. Nevím jak vy, ale denně si vařím, rád se každý den vykoupu v plné vaně a splachuju záchod. Samozřejmě kde je dálková teplá voda, tak elektřinu nebere bojler, ale zase se platí za tu teplou vodu.

mnpv
23. 02. 2012 20:02

Vy si nedáte pokoj, mě ale nenaštvete, ty vaše připomínky jsou úsměvné. Nemrzne, byt je na jižní straně mezi dvěma byty. Má novou koupelnu, částečně zařízený. Není tam vana ale jen sprchový kout. Ten člověk není žádná socka,nýbrž vedoucí pracovník, který má rodinu asi 100km a než každý den dojíždět, tak mu vyjde levněji zde bydlet. Šel za slušně placenou prací.

jiriforman
23. 02. 2012 20:42

Tak to potom jo. To mu těch 20 metrů bohatě stačí. A jestli má dost peněz a je to vedoucí pracovník, tak ho klidně i oškubejte. Takovému bych dal hned o dva tisíce víc.

mnpv
23. 02. 2012 21:02

No vidíte jaký jsem charakter a to jste psal, že jsme vydřiduši. Máte v tom hokej, příště si všechno nejdřív srovnejte v hlavince a teprve pak pište. Jinak píšete zmatky.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.