Stát zmrazí důchody! Důchodci: Nechají nás zemřít hlady! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Stát zmrazí důchody! Důchodci: Nechají nás zemřít hlady!

Máte malý důchod, ale každý rok vám alespoň o něco vzroste, třeba o stovku. Nepokryje to sice částky, o něž neustále zdražují potraviny, energie, oblečení a další věci, bez nichž se neobejdete, není to ale k zahození.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

lukreciaborgia
22. 02. 2012 12:32

Tomu klidně věřím.Jenomže naše republika není tak velká jako UK,Francie,Německo a jiné země.A taky není Švýcarsko!Z Prahy můžete akorát do Ostravy,anebo do Brna.Jinde práci neseženete a teď už ani tam ne.Jedna z mých neteří se taky nepohodla s vedením hotelu b N.Y.,vzala batoh ,nejnutnější věci a letěla do L.A.,kde asi taky náhodou dostala výbornou práci v recepci.Ale to možná proto,že umí dobře rusky.Ale zkuste tohle udělat u nás!!Jak jsem už psala,všichni do Prahy nemůžeme a ať děláte co děláte,můžete mít vzdělání,pokud u nás nemáte známosti,nejste nic.Ale souhlasím s vámi,že by se měl každý postarat sám o sebe,kromě nemocných,invalidů a těch,kteří se o ně starají.Jak jsem psala,já jsem "za vodou",mně se to skoro netýká,ale vidím tu beznaděj kolem sebe.

mnpv
22. 02. 2012 16:35

No a o tom to je. To je šikovná holka, jiná by seděla doma a pravidelně chodila na pracák a později na sociálku a čekala a čekala a nadávala a nehla se z domu. Naše holky to vyřešily stejně, dělaly v naší firmě za minimální mzdu a tak se naštvaly a šly do světa. Samozřejmě jsme souhlasili ať si zkusí a doplní jazyky. Jedna se vrátila, druhá žije v Londýně, má tam firmu. Prostě dělat cokoli, kdekoli jen nebýt pasivní. A to bude asi jádro pudla, každý na to nemá a někomu se nechce. Njn.

simeonsimeonovic
21. 02. 2012 22:44

Pamatujete si jistě ještě všichni, jak hloupá slečna Issová s Mádlem lanařili bábu a dědka, ať nechoděj volit levici. Tak vážení a milí důchodci, vy co jste levici nevolili a bohužel i ti, co jste ji volili se s nimi svezete, ano, pravice vám zajistila nedůstojné stáří, vždyť máte, co jste si zvolili ne? My narozdíl od vás pochcípeme bez důchodů, protože budeme dělat až do smrti.

ivuska1
21. 02. 2012 23:43

Issova a ozralka Madl jsou nejvetsi tupci v CR! Mozek temto dvema vubec nefunguje !

mnpv
22. 02. 2012 00:31

A ta levice by ty peníze vzala kde? Jedině zvýšit dluh, to by vám nevadilo?

lukreciaborgia
22. 02. 2012 10:43

Ne,ne,ne zvýšit dluh,ale vrátit nakra­dené,­vytu­nelo­vané a převedené na Kajmanské ostrovy a jiné ostrovy.Já taky nechci aby vyhrála levice.Zase by museli začínat jako po válce.Jsme rozkra­deni,­vytu­nelo­vaní,­rozpro­daní­.Jako po válce.Jenom ať si pravice vyžere to co způsobila.

hemmka
21. 02. 2012 20:05

Já nechápu,proč se píše kolik stát ,,stojí"vyplácení důchodů.Ale dnešní důchodci jsou z generace,která dělat musela,tudíž nikdy a nikdo za ně nemusel platit sociální ani zdravotní pojištění.A to,že peníze na důchdy jsou rozkradený,to už je zase jiná otázka.

ivuska1
22. 02. 2012 00:04

mnpv
22. 02. 2012 01:03

Dnešní důchodci ať jsou rádi, že vůbec nějaké důchody jsou. Spousta jich byla do 89 roku uměle zaměstnána, např. v podnicích byly různé útvary, které ihned po revoluci byly zrušeny. Jen tak namátkou- útvar obrany - se staral o plynové masky a dělal školení civilní obrany a nosilo se tam hlášení o styku s cizincem, útvar kádrové a personální práce, práce a mzdy atd... Všechno velmi dobře placená místa na tu dobu, zvedají základ důchodům ještě dnes.

lejdynka
22. 02. 2012 10:13

Umělá zaměstnanost byla, to jistě, ale copak dnes není? Jen co na všelijakých úřadech sedí známých, kamarádů, příbuzných někoho, kdo je může umístit, a zcela zbytečně. Vlastní zkušenost - dotaz co vlastně dělají a o čem je jejich firma, odpověď - nevím, já jen telefonuju, mailuju a nosím papíry o patro výš. Čeho se činnost firmy týká, slečna netušila. Ale byla dcerkou jakéhosi kamaráda šéfa a bylo třeba ji zaměstnat a dát "pěkný plat". O důchodech škoda slov. Hlavně je potřeba poštvat mladé proti starým, nejednotný národ se lépe ovládá.

illis
21. 02. 2012 19:04

to vše a to jak nejsou schopni zajistit, aby člověk mohl vést důstojný život jde na vrub této vlády, ale i těch předchozích. Kde oni berou stamilionové částky na nákupy nemovitostí a na luxusní život. Strašně mne zklamal premiér Nečas . Jeho odůvodňování hyper odměn pro Nagyovou, tomu snad ani on nevěří. Pane premiére a celá vládo, styďte se!!!!!!!!!!

mnpv
21. 02. 2012 19:29

njn,aby člověk vedl důstojný život si holt musí zajistit sám.Chcete-li manažerský plat, staňte se manažerem, chcete-li solidní odměny běžte pracovat na úřad vlády nebo na ministerstvo do vedoucí funce. Bylo, je a bude, když ne tam, tak kde? Nebo si vytvořte vlastní firmu a vyplácejte si hyper plat.

bohatypodnikatel
21. 02. 2012 21:19

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bbb8
21. 02. 2012 18:46

a né jako současná mládež, které to může mít na háku.Uspory, které měli šežrala drahota a nenažranost a zlodějna současných mocipánu.A tady tyto rozmišky jen vyhovujou šlechtě, aby zakryla své zlodějny a nemluvilo se o nich.

mnpv
21. 02. 2012 19:31

No, nesouhlasím. Současná mládež- jak kdo. Chytří dokáží vydělat slušné peníze. A ti co to mají na háku, jejich problém, jednou se budou divit.

mnpv
21. 02. 2012 17:38

Minimální mzda je 8000,-Kč, průměrný důchod cca 10500,-Důchodci měli celý život na přípravu na stáří, a pokud průměrně vydělávali a mají průměrné důchody a snad za život něco zbudovali, myslím svůj dům nebo byt a k tomu ještě stihli slušně vychovat děti, které z nich netahají peníze, tak to docela jde. Vždycky může být líp, ale nevidím to nijak dramaticky, když mi nepřidají 200,-Kč

lukreciaborgia
21. 02. 2012 17:24

Statisícové částky teď budou dostávat cikáni,kteří už nemohou mít děti!!No někdo jim to zaplatit musí a miliardáři to nebudou,zakže důchodci,zdravotně poško­zení,­nemo­houcí,­zkrát­ka ti,co se nemohou bránit.To je něco tak nemravného,že to nemá obdoby.

mnpv
22. 02. 2012 01:09

Rozhodně jsou na tom hůř mladí lidé z regionů, kde není práce a zaměstnavatelé drží zaměstnance na minimální mzdě, jak důchodci, kteří jsou dva a mají dohromady 21-22 tisíc čistého, byt v osobním vlastnictví a jsou bez dluhů. A to je docela běžný průměr.

nanela
21. 02. 2012 17:24

těm co mají hodně tak se přidává víc dávají se obrovské odměny a výsluhy kde se na to berou peníze když je krize

ivuska1
22. 02. 2012 00:07

No kde se asi berou penize na ty jejich zlodejny ? No prece z penez na duchody !!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.