Stát zmrazí důchody! Důchodci: Nechají nás zemřít hlady! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Stát zmrazí důchody! Důchodci: Nechají nás zemřít hlady!

Máte malý důchod, ale každý rok vám alespoň o něco vzroste, třeba o stovku. Nepokryje to sice částky, o něž neustále zdražují potraviny, energie, oblečení a další věci, bez nichž se neobejdete, není to ale k zahození.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

ledoborec1.boy
07. 09. 2012 14:15

Krátce bych rád popsal můj názor na stávající důchodce. Většina důchodců bere přes deset tisíc korun - to je plat největší části občanů. Tito důchodci mají neustále drahé léky - výsledek je takový, že většina zaplatí do 500 Kč za léky na 3 měsíce. Pojišťovna jim většinu uhradí. Pracující lidé dělají na důchodce, kteří šli do důchodu v 55 letech a nikdy si na tyto důchody nevydělali. Ať si vzpomenou jak se měli jejich rodiče. Dnešní důchodci jsou z většiny chamtiví, lakoví. A také je rozdíl mě 10 tisíc pro sebe nebo živit z tohoto platu studující dítě. Já osobně nevidím důvod, proč tyhle nevděčníky financovat z mých zapalcených daní, když já důchod zřejmě nedostanu.

Pěkný den, věřím že většina mě obviní z toho, že bych je nechal zemřít hlady... Ale nepříjde mě spravedlivé zvyšovat DPH na úkor zachování stávajících nadstandartních důchodů.

pavel.brom
02. 03. 2012 11:12

Lidi nenechme si to už líbit pojďme ty hnusáky a zrádce svrhnout a linčovat je a stejně tak jim sebrat jejich nakradené majetky a dát jim lopaty a těžký kriminál

jiriforman
23. 02. 2012 13:02

Milá dámo. Já nečekám na žádné sociální dávky ani nemusím zakládat firmu. Já už jsem totiž jednu prodal, takže si můžu dělat co chci.

mnpv
23. 02. 2012 15:05

mnpv
23. 02. 2012 12:37

Vy jste fakt chudák. Kdybyste četl co jsem napsala, tak byste věděl, že zaměstnanci nikdy neměli minimální mzdu. Naše dcery to je něco jiného. Nechtěli jsme z nich vychovat nějaké chudinky, které budou spoléhat na rodiče a nebo na stát. Pěkně se postavily na vlastní nohy a tak to má být. A s tím domovem důchodců, nevíte kde skončíte a v jakém stavu, to neví nikdo. Myslím, že finančně jsme zabezpečeni tak do 120 let a co bude se pozná.

jiriforman
23. 02. 2012 09:06

A ve vaší firmě se taky dělá za minimální mzdu, tak se potom nedivte, že spousta lidí je raději na sociálkách.

mnpv
23. 02. 2012 09:44

V tom případě dobře jim tak.

jiriforman
23. 02. 2012 12:18

Jenže ta sociálka je kolikrát vyšší než ta minimální mzda. Takže pokud dobře chápu, chtěla jste říct, že dobře tak vašim zaměstnancům. No, na takovou bestii, jako jste vy, musí být radost pracovat. A dokonce svým dcerám jste platila minimální mzdu. Takovou krkavčí lakotnou matku bych na staré kolena šoupl do domova důchodců jen by to fiklo.

mnpv
23. 02. 2012 12:38

No a to je ten problém, chtělo by to snížit sociální dávky.

jiriforman
23. 02. 2012 12:49

Aby takové kur.vy, jako jsi ty, mohli dál odírat zaměstnance.

mnpv
23. 02. 2012 12:56

S vámi já si opavdu netykám, nějak vám došly argumenty. Měl byste jít raděj něco smysluplného dělat a ne jen kecat blbosti, abyste nemusel čekat na sociální dávky. Třeba si založte firmu.

jiriforman
23. 02. 2012 08:55

A ještě něco. Nepsal jsem, že jste si firmu vycinkala. Psal jsem, že to, co si lidi vycinkali, tak to teď mají. Myšleno obrazně, ale to asi vaše IQ nepochopilo.

mnpv
23. 02. 2012 09:47

Holt, co si lidi vycinkali, to mají. Někteří svou firmu, někteří sociální dávky, a někteří to, že musí...

jiriforman
23. 02. 2012 08:52

A vy máte děti? Nebo jste celý život dělala kariéru a teď vám ty děti chybí, proto je těm svobodným matkám závidíte, a proto vám tak leží v žaludku?

Jinak znovu opakuji: chtěli jste kapitalismus, tak ho teď máte. Se vším všudy.

mnpv
23. 02. 2012 09:54

Jistě, jedna podniká v Londýně a druhá v Čechách. My jsme s kapitalismem spokojeni, myslím rodinu, jsou některé věci, které by mohly být lepší, ale rozhodně je mnohem lépe jak v minulém režimu. Svobodným matkám opravdu nezávidím, ani není co, je to nezodpovědné chování, když počítají, že budou závislé na státu, jen mně vadí zneužívání sociálních dávek a to jak všichni nadávají na Romy a přitom dělají naprosto totéž. Někteří.A pokud se rozdají peníze těmto podvodníkům, pak není na dávky pro opravdu potřebné. Tak to mně vadí.

mnpv
22. 02. 2012 16:20

S výplatou jsme se nikdy nespozdili ani o den.Stát jsem "neošulila" mám vyšší důchod než je průměr Co tam máte dál?

jiriforman
22. 02. 2012 13:27

A když dáváš lidem práci, dáváš jim taky každý měsíc výplatu, nebo jim na výplatách dlužíš?

jiriforman
22. 02. 2012 13:25

Jo, a o kolik jsi ošulil stát na daních?

jiriforman
22. 02. 2012 13:22

Takže jste studoval na útraty státu. Takže podle tvé teorie stát nesl finanční odpovědnost za tvá studia. Navíc na tebe rodiče dostávali přídavky. Tvoji rodiče taky (když použiju tvoje slova) nesouložili se státem, tak proč brali ty přídavky? To by jsi je měl vrátit. A že jsi dal práci ostatním lidem. No, to nejsi první. To komunisti lidem práci taky dávali.

mnpv
22. 02. 2012 16:41

No a když už jsme u svobodných matek, tak , kdyby stát neplatil všechny možné sociální dávky, tak by jich byla ve skutečnosti možná třetina. Neuzavírají manželství jen proto, že takhle vydojí ze státu víc. Žijí s otcem svých dětí normálně v jedné domácnosti, jen s tím rozdílem, že on má trvalé bydliště jinde. To stačí k pobírání příspěvku na bydlení a nevím jakých dávek dál. A nejde zdaleka jen o Romy. To je podle vás vpořádku?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.