Tragická smrt kluka (†3) na závodech náklaďáků | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Tragická smrt kluka (†3) na závodech náklaďáků

Tragickou smrt chlapečka (†3), který při závodech náklaďáků náhle vběhl přímo před vůz a na místě zemřel, včera opět rozplétal kladenský soud a došlo na výslechy svědků.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Dianthos
10. 04. 2024 12:18

Všichni vinu odmítají?
Jak se strýc a teta, kteří vzali dítě na akci, která je na vlastní nebezpečí a neuhlídali ho, dívají do očí jeho rodičům, prarodičům,...?
Pořadatel to jasně uvedl na vstupenkách. Řidič obrovského závodního vozu nemůže mít oči všude. Musí se koncentrovat na trasu. A tak malé dítě nejspíš vůbec neměl možnost uvidět. A pokud ano, tak už bylo pozdě na nějakou reakci. A jak by měl v takové rychlosti zareagovat, kdyby ho přímo u kola viděl? Strhnout řízení? Riskovat převrácení vozu a zabití množství lidí? Řidič je v tom rozhodně nevinně. A pořadatel se vyvinil tím, že nepřebral za případné úrazy zodpovědnost a dal to dopředu vědět.
Vůbec nechápu, proč tito byli obviněni. Řidič má zničený život, protože mu jistě není jedno, že zabil děcko. Pořadatelé také jistě nemají lehké spaní, pokud přemýšlejí, jestli něco neměli udělat jinak.
A na vině jsou dva nezodpovědní lidé, kteří si půjčí dítě a nedají na něj pozor!

reagovat nahlásit
Dianthos
10. 04. 2024 12:26

Připomíná mi to jiný případ, kdy matka s babičkou stály na parkovišti se dvěma malými dětmi. Věnovaly se jednomu, zatímco druhé se od nich vzdálilo a bylo zabito automobilem, vycouvávajícím z řady. Řidič vůbec neměl šanci ho za vozem vidět. Přesto byl obžalován ze zabití, protože při couvání je povinnost zajistit si asistenci, pokud dobře nevidíte za vůz. Což je nesmysl, protože každý, kdo vycouvává z parkovacího místa, si vzadu pod úroveň okénka nevidí. Takže bychom si asi všichni měli zajišťovat asistenci pro případ, že nějaké "píp" se vybavují a nehledí si malých dětí na parkovišti. Které je určeno pro parkování aut, posunujících se vpřed a vzad a ne pro debatní kroužky matek malých dětí.

reagovat nahlásit

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.