Sociální byt Gottové! 3+1 a 79 m² jak v českém paneláku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 7. května 2024

Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství

Sociální byt Gottové! 3+1 a 79 m² jak v českém paneláku

Jiný kraj, jiný mrav! Sociální úřad v Helsinkách nabídl na konci týdne Dominice Gottové (47) a jejímu manželovi Timovi Tolkkimu (54) sociální byt. Tak jak o něj – oba nezaměstnaní – požádali. Kdyby takový kvartýr udělovala sociálka v Česku, žili by si žadatelé v naprostém nadstandardu.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

-bello-
27. 11. 2020 01:38

hadafan
taky reaguješ a reagovat jen na článek není pravidlo.
Jo, byla jsem snad všude a zažívám leccos, proto vím. že kecy o matce, která má dost na to ,aby slušně žila jsou zbytečný.Matka se měla taky starat!

asha
24. 11. 2020 09:51

Jen by mě zajimalo ,kde porad bere na cesty letadlem a na ty jeji hotely

kramora
24. 11. 2020 08:01

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hadafan
24. 11. 2020 07:21

-bello-takt trošku brouk pytlik,vsude jsem byl a všechno jsem viděl,vím a můžu každého komentovat i když o to nestojí.Nemám zájem o koment a každý svůj názor.Když reagovat tak na článek,jak většina.

macek220364
24. 11. 2020 06:50

Ivana má pravdu, je ostudou rodiny.....

-bello-
24. 11. 2020 01:37

hadafan
o matku je postaráno.Proč by ji tahala do Finska?S kým by si tam babka povídala ?Celej den zavřená a koukala na vrabce naproti na střeše?To může po skončení po Covi nasednout na atram jet pokecat s kámoši a s holkou přes skype zůstat ve styku.
Bóže, to jsou řeči, aby proti ní ještě víc poštvaly lidi

-bello-
24. 11. 2020 01:31

robin5
soc. bydlení si oni musí platit, ne že je zadarmo.Finský homelesáci pak nejsou pod mostem, jsou nuceni žít normálně. Ve Finsku ty byty dávají v normální zástavbě, aby se nestala gheta jako ve Francii , Švédsku atd. .Oni si můžou po čase založit družstvo, když si byty zaplatí.Taky jim půjčí až 90 % ceny a splácet to mohou nějak kolem 40 let. .Jak to splácí bůh ví, ale je to tam možný Ve Finsku jsou příšerně vysoký nájmy, jenže v těch sociálních až o 50 % nižší , než průměr u soukromníků.

-bello-
24. 11. 2020 01:16

Sociální byt je tam byt pro lidi bez domova.Součástí je i sociální péče o ně.. V domech od např. Y Foundation mají k dispozici i nonstop psychology. Myslím byt si vydupal homelesák bez halíře Timo, jinak by neměl nárok. Klientela je drsná a jsem zvědavá,jestli finský psycholog po večerech bude dávat oběma sezení, až se vrátí namazaní z putyky ..

kinki
23. 11. 2020 19:59

Takže tá prepita pijavica už bude mať podmienky aby sa konečne postarala o svoju matku. Však asi aj preto dostala prednostne 3-izbovy byt.

robin5
23. 11. 2020 18:42

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

kristinn
23. 11. 2020 16:51

Asi ambasáda úradovala. A nejako ju skoro z nemocnice po pokuse o samovraždu prepus­tili­.Pochy­bujem o tom, že chcela vyskočiť a skončiť život. Ona si stále myslí, že jej niekto pomôže.No a byt s toľkou metrážou? To si bude maminku zobrať a opatrovať.Možno by jej to mohlo. Mala by zmysel života a ak je matka trochu pri zdravom rozume, možno by ju haltovala od pijatiky. A do Čiech zas využívať priateľov sa chystá? No, ako inak. Prísavka sa nezaprie...

rydlo
23. 11. 2020 12:27

Že by ve Finsku byl přidělen dvěma bezdětným zadluženým příživníkům tak velký byt? To bude zase nějaká lživá báchorka Dominiky, vžyť nic nemají, co by si tam nastěhovali. Jedině, že finská sociálka přiděluje sociální byty už zařízené. Možná to bude jen podobný byt v jakém bydleli, než je z bytu vyhodili pro neplacení a v novém asi dopadnou stejně, protože dávky určitě nebudou tak velké, aby pokryly náklady na jejich způsob života, na chlast, na nájemné a splácení dluhů.

hadafan
23. 11. 2020 12:12

........a co máma ,o ní ani slovo,že by si ji odvezla a doopatrovala.
Jasný sama má málo,na to je macecha dobrá aby se jí o matku postarala a poplatila co je potřeba,co toto je za člověka,hnus.
Už o ní nepište,nic dobého tam není je zkažená nazkrz,jen já,já,já.

aveneta
23. 11. 2020 11:57

xcarodejka - asi si pletete dojem a pojem.... lidí kteří se dostanou do životní svízelné situace bez své viny např. tragédie, těžká nemoc je tak polovina těch co využívají a zneužívají možné dávky, příspěvky. To je bohužel tvrdá skutečnost

xcarodejka
23. 11. 2020 08:10

U nás je sociální systém v plenkách, jelikož byl dlouhé roky opomíjen, což se negativně projevuje různým způsobem. Stárneme všichni a onemocnět může každý, a na to se zapomínat nemá.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.