Tajemství Romana Skamene: Bití, šikana a nenávist! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 4. října 2022

Svátek slaví František, zítra Eliška

Tajemství Romana Skamene: Bití, šikana a nenávist!

Skamene se sice tváří jako drsňák, ale jako dítě si hodně vytrpěl.
Skamene se sice tváří jako drsňák, ale jako dítě si hodně vytrpěl. (Foto TV Barrandov, ara)

Strach z každého natáčení! Nenávist a fyzické i psychické šikanování! To všechno zažil Roman Skamene (59) jako dítě při natáčení legendárního seriálu Záhada hlavolamu, ve kterém ztvárnil Červenáčka, jednoho z pětice Rychlých šípů.

„Měli jsme hrát takovou tu správnou partu pěti kluků, kteří se mají podporovat. Ale my jsme se nenáviděli,“ zavzpomínal po 45 letech herec. „Furt jsme se mydlili. Nejvíc mlátili mě, protože jsem byl nejmenší,“ popisuje Skamene svou noční můru. „Já tyhle Rychlé šípy vůbec neměl moc rád. Nenáviděl jsem ty příběhy těch správných chlapců,“ svěřil se herec, pro kterého to nebylo v dětství poslední hrůzostrašné natáčení.


Ani dvojrole ve filmu Princ a chuďas, která ho dva roky po seriálu Záhada hlavolamu vystřelila ke slávě, v něm nevzbuzuje nejhezčí vzpomínky. Tentokrát se ale na place nebál ostatních herců, ale přímo režiséra Ludvíka Ráži (†71). „On byl strašný cholerik, a když se mu něco nezdálo, čapnul mě pod krkem a cloumal. Jednou mě fakt málem uškrtil,“ zavzpomínal Skamene na traumata z dětství v pořadu Vtip za stovku, který dnes večer vysílá televize Barrandov.Autor:  zej

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.