KONEC! Babicovy dobroty dostaly na Nově padáka! Nahradí je Hruškovy ňamky? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

KONEC! Babicovy dobroty dostaly na Nově padáka! Nahradí je Hruškovy ňamky?

Jirka Babica na Nově skončil.
Jirka Babica na Nově skončil. (TV Nova)

Dlouho předlouho se mluvilo o tom, že kuchař Jiří Babica se svými lidovými recepty na Nově skončí. Vždy se ale nakonec nějak s Novou domluvil a pod rendlíky znovu zaplál plamínek. Tentokrát už však ne, jak potvrdil Babicův manažer. Jirka prostě dovařil…

Babica na Nově vařil dlouhých šest let a ve 194 dílech Babicových dobrot předvedl divákům skoro 600 receptů, jeho hosty bylo přes 50 osobností. Jirkova cesta do televize, kde se na něj vždy dívalo alespoň půl milionu diváků, byla přitom poměrně zajímavá. Začínal totiž jako videobloger na internetové televizi, kde si ho lovci hlav z Novy všimli. „Musím uznat, že vybrat mě musel být pro tehdejší vedení Novy docela risk. Ale vyšlo nám to a já chci dnes lidem, kteří tenkrát Novu vedli, poděkovat za tu odvahu,“ říká odvolaný kuchtík.

Proč pořad končí?

Podle Babicova manažera Jana Laciny jsou za vším peníze. „Pochopil jsem to tak, že Nova náš pořad zařadila do kategorie přímo ziskových projektů bez ohledu na sledovanost. To znamená, že náklady na výrobu musí pokrýt sponzoři a klienti ještě dřív, než se začne vysílat. Náklady na Babicovy dobroty byly pokryty zhruba z devadesáti procent a to asi nestačí,“ uvedl.

Už jedná s konkurencí

Jirka Babica je volný a jeho jméno přitom stále táhne. Není divu, že se prostřednictvím svého manažera poohlíží po uplatnění jinde. „Jirka dokázal, že může být velkou hvězdou, že mu lidi věří a mají ho rádi. A to jsou kvality, na kterých je celý televizní byznys postavený. S televizemi samozřejmě jednáme hned teď, ale klidně si můžeme dát i nějaký čas pauzu a pořádně si promyslet nový projekt. Obavy nemáme, každý v branži ví, že je tu kuchař, který když začne vařit, statisíce lidí ho při tom chtějí vidět,“ vyjádřil se Lacina.

Kdo Babicu nahradí?

Jestli Nova bude pokračovat v pořadech lidového vaření, zatím není oficiálně potvrzeno, ale neoficiálně už se jako o hotové věci mluví o nástupu Ládi Hrušky, který si během posledního roku udělal obrovské jméno a řada jeho diváckých receptů se stala hitem. Podle řady indicií se jeho pořad bude jmenovat docela prostě Vaříme s Láďou Hruškou, podle nás lákavější Hruškovy ňamky asi neprojdou.Autor:  ph

Přečtěte si
leninos
8. 8. 2014 • 01:37

Kuchař? Ani náhodou, opravář lyží. Dovařil? Dopatlal! Konečně!!!

prasulka
7. 8. 2014 • 17:51

mám jiný názor,Zdeněk P. je nesrovnatelně lepší kuchař,jeho "hulvátsví" beru s rezervou,většinou je vtipný a pobaví....

prasulka
7. 8. 2014 • 17:49

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.