Kuchtík Babica před soudem kvůli údajně otráveným strávníkům! Jde o velké peníze | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Kuchtík Babica před soudem kvůli údajně otráveným strávníkům! Jde o velké peníze

Jiří Babica u soudu
Jiří Babica u soudu (Aha!)

Lidový kuchař Jiří Babica je miláčkem části národa. Té části, která má ráda levné, rychlé a hlavně domácké recepty. Přesto skončil u soudu. Právě kvůli svému vaření! Proč?

Vše začalo tím, že se Babica vydal do Afghanistánu vařit českým vojákům. Podávaly se steaky a vše vypadalo idylicky. Jenže pár dnů poté zveřejnilo jedno velké české vydavatelství svědectví o tom, že vojákům prý bylo po Babicově jídlu špatně, zkrátka že je svými steaky otrávil. Kuchař, který je přesvědčený o tom, že s jídlem bylo vše v pořádku, si to nenechal líbit a vše dohnal až k soudu.

Babica měl v soudní síni velmi silného spojence. Přišel totiž šéf generální štábu Vlastimil Picek, který se za kuchaře jednoznačně svou výpovědí postavil. "Jedl jsem to samé, co ostatní vojáci. Dokonce i na stejném místě a ve stejných polních podmínkách. A můžu potvrdit, že jsem žádné střevní potíže neměl," řekl soudu Picek. Navíc poukázal na to, že pokud by vojáci opravdu měli zdravotní potíže, muselo by to být podle vojenských předpisů někde zaznamenáno. A nebylo.

"Žádnou takovou informaci jsem nedostal. Taková věc by musela být zapsána v záznamech a nic takového se nestalo. Musím také připomenout, že v těchto klimatických podmínkách je průjem zcela běžnou záležitostí," dodal Picek.

Byť bylo soudní stání odročeno na konec června, Babica může mít z dnešního jednání dobrý pocit. A nejspíš už se těší i na odškodné, které by mohl vysoudit. Vydavatele totiž zažaloval právě kvůli finančním ztrátám, které mu podle něj nepravdivá informace způsobila.Autor:  ph,tesk

Přečtěte si
andrea68
17. 8. 2014 • 14:53

Můžete nám objasnit co měl poznat, když nikomu nic nebylo? Víte ono speciálně v bulváru nestačí přečíst si jen nadpis, ale i celý článek nebo chcete podezřívat šéfa generálního štábu Picka ze lži?

radar666
27. 4. 2014 • 09:50

Všichni ,kteří se tady do Babici navážejí si neumí uvařit ani čaj.To se pozná podle těch přitroublých keců.Zvítězila opět jedna typicky česká vlastnost :ZÁVIST!!!! Co kdyby ten oblíbený kuchtík vysoudil nějaký prachy na idiotovy,který rozumí vaření jako koza petrželi .

ferdinand6
26. 4. 2014 • 23:39

Vy jste ještě neslyšel o tepelné úpravě? Pokud to prase varilo ze závadného masa, měl to snad poznat, ne?

ferdinand6
26. 4. 2014 • 23:37

Ble,taková domácí jídla jako dělá Pivrnec se snad podáaly jen v chudobinci. Jen ten přepálený tuk, to je o zdraví!

ferdinand6
26. 4. 2014 • 23:35

Pohlreich alespoň umí vařit a necpe lidem blafy.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.