Policejní psycholožka odhalila: Proč si Kramný myslel, že mu vše projde… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Policejní psycholožka odhalila: Proč si Kramný myslel, že mu vše projde…

Policejní psycholožka Dagmar Čírtková soudí, že Kramný nepromyslel všechny varianty.
Policejní psycholožka Dagmar Čírtková soudí, že Kramný nepromyslel všechny varianty. (Aha! - Saša Vetkovská, Martin Hurda, koláž Ahaonline.cz)

Petr Kramný dál sedí kvůli smrti své manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) ve své vazební cele a čas od času musí vyšetřovatelům zodpovídat otázky. Ty se často opakují, což patří k policejní taktice. Zkrátka se čeká, kdy udělá chybu a do svého příběhu se zamotá. Dělník z Karviné však údajně vypovídá stále stejně, jako stroj. Co na to policejní psycholožka?

„Mechanické opakování svědčí i o připravenosti výpovědi. Když něco tahá člověk z paměti, vypadá to jinak,“ říká policejní psycholožka Dagmar Čírtková. Ostatně, i Kramného advokát Jaromír Richter potvrdil, že jeho klient si za svou verzí stojí. Jak obhájce, tak vyšetřovatele tak čeká hledání a předkládání dalších důkazů.

Podle Čírtkové je běžné, že pachatelé dohrají svou »roli« až do konce. „Své historce častým omíláním uvěří a cítí se sami jako oběť,“ řekla Blesku psycholožka. V podstatě to znamená, že vinu si ve své mysli pachatel vlastně sám vygumuje. Pokud je Kramný opravdu vrahem, je zřejmě i velmi dobrým hercem a lhářem. Musel se totiž jako vypravěč svého příběhu vypořádat s tím, že mu jeho verzi policie rozmetala vyvrácením toho, že byly obě ženy otrávené. On tak musel bleskurychle reagovat.

Je pravděpodobné, že dříve nebo později udělá Kramný u výslechu zásadní chybu. „Nepromyslel všechny varianty. Sázel na to, že vyšetřování v Egyptě v létě nebude pečlivé,“ míní psycholožka. Pokud to tak bylo, tak tahle sázka Kramnému nevyšla. Nejenže se ukazuje, že egyptská policie byla ve skutečnosti poměrně pečlivá, navíc se do všeho zakousla jako pitbul česká mordparta.Přečtěte si
scaramonte
23. 3. 2014 • 10:26

To byla policejní fnta! Už tehdy toto vypustili, aby pachatel dál pokračoval ve lhaní a tím se sám dostal do pasti ...

imaculatta
23. 3. 2014 • 10:11

O silném jedu,který ozleptal žaludek mluvil lékař /Egyptský patolog/ v TV zprávách, poté co proběhla pitva. Tím spečetil, že Egypt chce vinu svést na Kramného. jed měl být " z dalekja". Směšné, když nevěděl o jaký druh jedu jde a mohl být vpraven do žaludu až během pitvy. nemá to smysl. Je to zpackané od počátku.

romanetta
22. 3. 2014 • 20:05

Přesně tak.

mikimi
22. 3. 2014 • 16:16

Nikdo nemusí vysvětlovat nějaké bulvární bludy. To, že psali v novinách o rozleptání žaludků neznamená, že to tvrdili vyšetřovatelé.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.