Z toho mrazí: Když textař Rytíř (†69) umíral, Gott zpíval jeho song Odcházím s vírou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

Z toho mrazí: Když textař Rytíř (†69) umíral, Gott zpíval jeho song Odcházím s vírou!

Gott nazpíval po 28 letech Rytířův text.
Gott nazpíval po 28 letech Rytířův text. (koláž Ahaonline.cz)

Ve chvílích, kdy Zdeněk Rytíř (†69) odcházel do »nebeských bran«, shodou okolností Karel Gott (74) natáčel ve studiu píseň s jeho textem, paradoxně nazvanou Odcházím s vírou. „Škoda, že jsem ji Zdeňkovi už nestihl pustit,“ smutní Slavík.

Text od Rytíře dostal Gott už v roce 1985, ale nikdy píseň nenatočil. Jde o přetextovaný hit Holding Out For A Hero od Bonnie Tyler. „Zdeněk ho nazval Odcházím s vírou a já ho tenkrát zpíval pouze na dvou koncertech. Nevím, proč jsem tu píseň nikdy nenazpíval na album,“ přemítá Karel.

Když ale po loňském úspěchu alba Dotek lásky s velkými světovými hity začal na výzvu Supraphonu chystat pokračování, vzpomněl si na tuhle písničku. „Neodradil mne ani fakt, že ji před časem s úspěchem nazpívala Lucka Vondráčková jako Vítr,“ svěřuje Karel, který píseň natáčel v době, kdy její textař skutečně odcházel. Z toho až mrazí. „Je to moc krásný text,“ pochvaluje si Gott a prozrazuje, že písním, ke kterým mu Rytíř napsal texty, se rozhodl věnovat 143. díl svého rozhlasového pořadu Zpátky si dám tenhle film, který Český rozhlas Dvojka odvysílá poslední říjnový víkend.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.