Tragická úmrtí: Co se stalo s tělem Jiřího Schelingera? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. srpna 2022

Svátek slaví Ludvík, zítra Bernard

Tragická úmrtí: Co se stalo s tělem Jiřího Schelingera?

Jiří Schelinger (†30): Smrt ve studeném Dunaji
Jiří Schelinger (†30): Smrt ve studeném Dunaji

Pět let uplyne nadcházející čtvrtek od tragické nehody bubeníka a zakladatele skupiny Chinaski Pavla Grohmana, který se zabil na motorce. Jeho smrt byla zbytečná. Říká se, že stejně jako řada dalších slavných hudebníků zaplatil daň za slávu a krásný život, o kterém řada obyčejných lidí může jen snít. Pojďme se podívat na další tragické a předčasné úmrtí známých českých muzikantů.

Jiří Schelinger (†30): Smrt ve studeném Dunaji

Ten osudný večer byl Schelinger v Bratislavě, kde si ve vinárně údajně přisedl k mladému páru. Zadané slečně se však věnoval víc, než bylo zdrávo. Oba muži se pak měli o dívku »utkat v souboji«, tedy skočit z bratislavského starého mostu do Dunaje. Přítel dívky vyplaval, Schelinger nikoliv.

Jeho tělo bylo nalezeno až po několika týdnech vyplavené u maďarských hranic. Záhadné okolnosti smrti přesto dodnes vzbuzují řadu otazníků a spekulací. „Pitevní zprávu jsme získali až po revoluci. A v té spousta věcí nesouhlasí. Délka těla lišící se o pět centimetrů, nezvětšené krční mandle, které tam ale nebyly, protože je měl brácha vyndané od deseti let, barva očí naprosto odlišná,“ prozradil zpěvákův bratr Milan.

Datum úmrtí: 13. duben 1981Přečtěte si
nafta
10. 8. 2013 • 23:36

V kožuchu sa blbo pláve. Mám odloženéto údajné svedectvo tej ženy z novín a tam nesedí absolútne nič. Kto to tam pozná tak vie, že kde tvrdí, že ho hľadali bol strážený úsek PSákmi(špačkáreň pod starým mostom). A tiež o peniazoch čo jej mal dať údajne podržať nie je ani stopy. A kecy jeho brata ktorý sa snaží z toho niečo vytĺcť a že ho odstránili štbáci, ani nekomentujem.

winterfreshka
5. 8. 2013 • 11:44

Za nějakou dobu začne i proces s Kájínkem,možná dojde také k závažným zvratům a dozvíme se,kdo tehdá měl zkrvavělé ruce doopravdy

vr55
29. 7. 2013 • 21:43

Jestli myslite ze TEN je TEN / muz / ktery za tim vezi a nechcete ho jmenovat tak to byl tenkrat po te nestasne udalosti i muj nazor. Za komunismu se to vsechno ututlalo, bohuzel ten muz je jeste nazivu a ja pevne doufam ze bozi mlyny melou pomalu ale jiste. Uz aby domlely, myslim ze to nebude dlouho trvat Nikdy nikde jsem se k tomu nevyjadrila az dnes s UCTOU k JIRKOVI.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.