Tajemství bývalé atletky a hvězdy StarDance Kateřiny Baďurové: Má postiženého bratra | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Tajemství bývalé atletky a hvězdy StarDance Kateřiny Baďurové: Má postiženého bratra

Kateřina Baďurová ve StarDance
Kateřina Baďurová ve StarDance (Aha! – Karel Kopáč, Dan Černovský, Pavel Machan)

Nechala atletiky a otevřela si školku. Jedním z důvodů, proč tak tyčkařka a vítězka poslední řady StarDance Kateřina Baďurová (30) učinila, byl její bratr, který je od narození postižený.

Právě díky Petrovi už od mala pracovala s dětmi, a to i postiženými. „Tato práce mě bavila a naplňovala. Byl to jeden z hlavních důvodů,“ vysvětlila pro časopis Active beauty, proč kvůli zranění opustila v roce 2010 atletické stadiony a splnila si sen vytvořením mateřské školky zaměřené na pohyb a sport.

Lepší sestru si starší Petr asi nemohl přát. „Samozřejmě se našly děti, které se mu smály nebo měly hloupé připomínky a já se za něj prala,“ vzpomíná na dětství Kateřina a dodává: „Umím si vážit každodenních obyčejných věcí, které jsou pro mnohé lidi běžné, a zjistí jejich důležitost, až když onemocní, nebo se něco stane.“

S manželem Tomášem Janků vychovává Kateřina dceru Ellen.

Dnes se kromě školky věnuje hlavně jeden a půl roční dceři Ellen, kterou má s manželem a bývalým výškařem Tomášem Janků. „Odmalinka byla velmi optimistické a veselé miminko, každý den vymyslí něco nového, čím mě rozesměje,“ říká o dcerce.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.