Václav Klaus za měsíc skončí na Hradě: Kde složí s Livií hlavu? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Václav Klaus za měsíc skončí na Hradě: Kde složí s Livií hlavu?

Zámeček, Praha-Dejvice
Zámeček, Praha-Dejvice (Ladislav Křivan,Zbyněk Pecák / Blesk)

Po deset krásných let žil prezident Václav Klaus (71) s manželkou Livií (69) v Lumbeho vile na Pražském hradě a po ránu se kochal výhledem na historické stověžaté město. To ale přesně osmého března skončí a na pražské dominantě se usídlí i s rodinou přímou volbou vybraný Miloš Zeman (68). Kde složí hlavu naše dosavadní hlava státu? „Kde jinde než ve vilce, kterou máme v Kobylisích,“ řekl sám Klaus. Vzhledem k tomu, že co vydělal, to investoval do nemovitostí, má přitom z čeho vybírat!

Řadová vila, Praha-Kobylisy

Nepříliš okázalou řadovku, ke které ale patří zahrada, si ve čtvrti na sever od pražského centra pořídili Livia a Václav před šesti lety – tehdy to byla jen investice. Vnitřní rozlohu lze odhadovat na 200 metrů čtverečních, mohou je tak zde navštěvovat nejen důležití lidé z politiky a byznysu, ale také jejich vnoučátka.

Jak daleko by to měl Klaus do práce: 9,8 kilometru (15 minut autem)

Byt, Praha-Libeň

Když se sem s manželkou stěhovali, byl Klaus předsedou Poslanecké sněmovny a signatářem opoziční smlouvy. Inu, panelák už mu prostě nestačil. Spojily se dva byty a ráj na zemi o luxusní rozloze 103 metrů čtverečních rodině Klausových říkal »pane«. Jenže ne nadlouho. Už po třech letech totiž proběhlo stěhování na Hrad.

Jak daleko by to měl Klaus do práce: 11 kilometrů (18 minut autem)

Chalupa, Prudice, Táborsko

Malebnou roubenku v Jihočeském kraji si koupil třicátník Klaus, aby měl kde o víkendech odpočívat. Jezdilo se tam v trabantu a náročnou rekonstrukci udělali Livia a Václav vlastnoručně. Teď ale chalupa zeje po většinu roku prázdnotou a jezdí na ni občas jen první dáma s vnoučaty.

Jak daleko by to měl Klaus do práce: 90 kilometrů (70 minut autem)

JEHO NOVÝ KANCL!

Zámeček, Praha-Dejvice

Takzvaný Hanspaulský zámeček, barokní skvost z 18. století, je sídlem Institutu Václava Klause – obecně prospěšné společnosti mající za cíl pořádání přednášek, vydávání knih anebo také dokumentaci všeho důležitého, co kdy Prof. Ing. Václav Klaus, CSc. řekl či vykonal. Rekonstrukci zámku i další aktivity institutu bude financovat nejbohatší Čech Petr Kellner (48). Podle aktuálních fotek je přestavba dokončena a vše je připraveno na Klausův příchod. Ale pozor! Tady se bude jen hákovat, nikoliv bydlet! „Jde čistě o sídlo institutu, nikoliv o rezidenci či bytové prostory pro Klausovy či kohokoliv jiného,“ vysvětlil Aha! před časem prezidentův kancléř a ředitel jeho nového institutu Jiří Weigl.


I sem se může »nakufrovat«

Klaus má nadprůměrně vydělávající děti – syna Václava staršího (43), ředitele prestižního gymnázia PORG, a také syna Jana (38), který pracuje v ČEZu. Oba vlastní řádku nemovitostí v Klausových oblíbených pražských i mimopražských lokalitách. Kam bude chodit na návštěvy?

byt v Bedřichově u Špindlerova Mlýna (syn Jan)

byt v Praze v Troji (syn Jan)

byt v Praze v Kobylisích (syn Václav)

byt v Peci pod Sněžkou (syn Václav, původně patřil prezidentovi)

Facebook:gallery:false:false:false

Přečtěte si
lyznik008
7. 2. 2013 • 10:07

KLÍDKU, kde chybí argumenty nastupují sprosťárny a urážky.Takže pokud chceš odpovídat někomu,kdo tyto argumenty má, nech toho a ne PIANKO ale FORTE.

selmalita
7. 2. 2013 • 09:59

To přece není omluva,chlastat a s.uložit s jinou v době kdy umírá vlastní žena je přinejmenším sprosté a svědčí to o charakteru.

klidek.pianko
7. 2. 2013 • 03:21

tvá marná výmluva, na pero je video , amnestovaní nám už vraždí, copak ještě chceš........ hele my ho před léty taky baštili, čas ukáže.. každého prezidenta - až historie, i brzká

klidek.pianko
7. 2. 2013 • 03:18

názor máme, ale takhle bychom to nenapsali, asi výchova... a ač virtuál se nabízí k odvaze, proč se tak špinit

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.