Manžel Terezy Kostkové: Režírovat ji je pořádná fuška! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Manžel Terezy Kostkové: Režírovat ji je pořádná fuška!

Těhotnou královnu ztvární Tereza Kostková.
Těhotnou královnu ztvární Tereza Kostková. (Foto pro Aha! – Rostislav Šimek)

Přestože obecně platí za svatouška, je s Terezou Kostkovou (36) někdy k nevydržení. Své o tom ví její manžel Petr Kracík (54), který ji momentálně režíruje ve hře Frankie & Johnny. „Manželku je vždy těžké režírovat. Už tu chybu opakuji téměř šest let,“ říká Kracik, který se při zkoušení musí vypořádat s manželčinou výbušností a urputností. A tak se snaží Terezou vyjít podle Shakespearovského scénáře Zkrocení zlé ženy.

„Režíruju ji ale rád. Tereza je jako herečka velmi přemýšlivá, jde přesně za vizí své postavy,“ říká Kracik. Jenže zbytek herců ke Kostkové musí vybírat tak, aby mezi nimi nebyl nikdo jako ona, to by na jeho nervy bylo příliš. „Po očku ji při práci sleduji a jen jemně koriguji její počínání na jevišti, protože je někdy hodně urputná až výbušná.

Mám tento typ samostatných herců rád, ale snesu v inscenaci jen jednoho, víc bych nevydržel,“ vysvětluje Kracik, který proto ke Kostkové obsadil Aleše Hámu (39). Ten je prý krotký jako beránek. I tak z toho ale režisér není zrovna nadšený. „Paradoxně mám nejraději konec inscenace.

A to proto, že Tereza konečně vypadne z Hámovy postele, uklidí rekvizity a odjede se mnou domů,“ směje se Kracik. A je rád, že je Kostková doma tou jeho milovanou ženou a ne nesnestitelně emotivní herečkou, kterou není radno kočírovat.
Přečtěte si
anezat
27. 1. 2013 • 10:26

Ať ji neobsazuje... Ostatní herci si též oddychnou a dostanou se k lepším rolím.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.