Herec Pavel Nový: Vystřelil na kamaráda! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. června 2023

Svátek slaví Laura, zítra Jarmil

Herec Pavel Nový: Vystřelil na kamaráda!

Jako dítě byl prý oblíbený herec nebezpečný  rošťák.
Jako dítě byl prý oblíbený herec nebezpečný rošťák. (Aha! – Dalibor Puchta)

Bezprostřední a velmi populární herec Pavel Nový (63) rád vzpomíná na své dětství. Už tenkrát nesnášel nudu a svým příběhem poválečného dítěte doslova šokoval. „Stříleli jsme po sobě ostrými náboji, ale naštěstí to nikoho netrefilo,“ smál se Nový, kterého jsme zastihli při křtu autobusu Kavárna Potmě, která mu svým přítmím vyvolala vzpomínky na dětská léta.

„My jsme si hráli na Němce a Rusáky,“ vyprávěl Nový a dodal, že všechny děti chtěly být Němci, protože ti stříleli z pravého samopalu. „A ten my jsme našli v řece i s nábojema,“ vzpomínal s nostalgickým úsměvem. To bylo to pravé pozdvižení, protože si konečně nemuseli samopaly sami vyrábět.

„My jsme měli všechno. Dokonce jsme jednou odpálili protitankovou minu,“ svěřil se s dalším nevšedním zážitkem.

Nutno podotknout, že v paměti vylovil i méně strašidelné vzpomínky. „Bydleli jsme přímo v pivovaře. Takže moje dětství byla vůně sladu, chmele a piva, ve strojovně pan Hendl, tuplák s pivem ještě nepasterizovaným. Jak říkám, nádhera. Tohle internet nenahradí,“ uzavřel vzpomínání Pavel Nový.

Čím střílel?

MP 40 (Maschinenpistole 40) byl německý samopal používaný v letech druhé světové války. S počtem více než milionu vyrobených kusů to byl nejpoužívanější samopal ve výzbroji německé armády. Používali ho hlavně výsadkáři či velitelé čet pěchoty a přednostně jím byly vyzbrojovány jednotky SS. Pro svůj malý dostřel byl vhodný na boj ve městech a v zákopech. Jeho nevýhodou byl dlouhý zásobník, který znesnadňoval střelbu vleže.Autor:  kl

Přečtěte si
rejpal3
15. 7. 2012 • 18:41

Tdy je vidět, kdo bulvár neživí. Slušný herec a výborný člověk netáhne úchylné diskutéry

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.