Co dnes dělají »rockoví dědečkové«? Přežili dorgy i alkohol... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 22. července 2025

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Co dnes dělají »rockoví dědečkové«? Přežili dorgy i alkohol...

Veteráni Rolling Stones - Zleva Charlie Watts, Mick Jagger, Keith Richards a Ron Wood.
Veteráni Rolling Stones - Zleva Charlie Watts, Mick Jagger, Keith Richards a Ron Wood. (Profimedia.cz)

Dohromady je jim 270 let. Přesto se ještě nechystají do rockerského důchodu. Naopak – veteráni Rolling Stones plánují 12. července velkolepou show na oslavu svého jubilea – Mick Jagger (68), Ron Wood (64), Keith Richards (68) a Charlie Watts (70) řádí na pódiích už neuvěřitelných 50 let!

Když v dubnu 1962 kapelu zakládali, těžko tušili, že jim to bude klapat tak dlouho. Když se podíváme na problémy čtyř kmenových členů kapely, je skoro s podivem, že jsou ještě všichni naživu…

Charlie Watts (70), bicí: Překonal rakovinu!

Alkohol ik, kuřák. Dokázal ale přestat. Okusil heroin, díky manželce mu ale nepodlehl: „Poznala, že jsem najednou nějaký jiný,“ popisuje Charlie. V roce 2004 mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu. Léčbu přežil, vedlejším účinkem ale bylo dočasné ochrnutí paží.

Dnes: Charlie je už 48 let ženatý s malířkou a sochařkou Shirley Ann (67). Rakovina na něm nezanechala žádné doživotní následky.

Mick Jagger (68), zpěv: Závislost na sexu!

V 60. a 70. letech se potýkal se závislostí na LSD, heroinu a kokainu, na rozdíl od ostatních členů kapely se mu brzy podařilo s drogami skoncovat a našel si lepší závislost – sex! Se čtyřmi ženami přivedl na svět sedm dětí.

Dnes: Už několik let je nekouří a pije s mírou. Věnuje se józe, cvičí pilates. Ve formě se udržuje b ěháním, rovnováhu trénuje v hodinách baletu! Je vegetarián.

Keith Richards (68), kytara: Zásahl ho proud!

Během turné utrpěl zlomeniny žeber, prstů, natrhl si plíci. V roce 1965 přežil zásah proudem na pódiu. Kokain a opium přestal užívat v roce 2006, kdy si poranil mozek při pádu ze stromu. Alkoholu a marihuaně je věrný stále.

Dnes: Kvůli němu se oslava jubilea posunula na červenec. Stále trpí zdravotními následky strašného pádu. Ale koncertovat hodlá až do konce života.

Ron Wood (64), kytara: Z rockera malířem!

Problémy s alkoholem měl od 14 let. Později se přidaly i drogy, kvůli šňupání má novou nosní přepážku. Před sedmi lety onemocněl rozedmou plic a musel omezit kouření na »pouhých« dvacet cigaret denně. Alkohol ho stál vztah s číšnicí Jekatěrinou (21).

Dnes: Před dvěma lety se konečně zbavil závislosti na alkoholu. Na stará kolena kytaru vyměnil za štětec a věnuje se hlavně malování.



Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry