Tady bude Bakalovo! Z historického domu miliardářova luxusní rezidence | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. března 2023

Svátek slaví Radek, zítra Leona

Tady bude Bakalovo! Z historického domu miliardářova luxusní rezidence

Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala (ara, Muzeum Václava Havla)

Deník Aha! získal exkluzivní snímky bytu, který si chce uhlobaron Zdeněk Bakala (50) zrekonstruovat na svou luxusní rezidenci. Dříve tu bydlel i kat Sazky Aleš Hušák (53) či vdova po prezidentovi Edvardu Benešovi.

Čtyřsetmetrové apartmá je součástí Domu u Drahomířina sloupu na Loretánském náměstí, jen pár kroků od Pražského hradu.

V domě, který Bakala koupil a z bytů vyplatil nájemníky, má vzniknout knihovna Václava Havla a čtyři luxusní bytová apartmá. A jedno z nich o rozloze 400 m2 si miliardář zvelebuje pro sebe a svou početnou rodinu.

Z některých plánů však vstávají památkářům vlasy na hlavě. Ve středověkém paláci má být například bazén, podzemí zaberou garáže! Zmizí 100 let staré schodiště, aby bylo místo na výtahy, každé apartmá bude mít vlastní zdviž.

Vnitřní dvůr pak zakryje prosklená střecha, další poloprůhledná skleněná stěna by měla od dvora oddělit okna Bakalovy rezidence, která zabere prakticky celé jedno podlaží...

KDO JE ZDENĚK BAKALA?

Uhlobaron a finančník Bakala je jedním z nejbohatších Čechů. Jeho majetek se odhaduje na 55 miliard korun. Je ženatý s bývalou Miss Československa a dnešní pořadatelkou soutěže Česká Miss Michaelou Maláčovou (40). S ní má tři děti – Anabel (5), Arona (3) a Arama (2). A spekuluje se o tom, že na cestě je čtvrté.

CO VLASTNÍ BAKALA?

V šumavské vsi Modrava má luxusní vilu odhadem za 200 milionů korun.

Patří mu velká vila v pražských Střešovicích.

Minulý měsíc koupil odhadem za 500 milionů Kč jedno z nejstarších jihoafrických vinařství.

Vlastní i sídlo v Kapském Městě a zřejmě i další domy v zahraničí, např. ve Švýcarsku u Ženevského jezera.Přečtěte si
marcela.k
6. 7. 2011 • 20:19

OPLODNIT

marcela.k
6. 7. 2011 • 20:18

Vedela dobre, kym se nechat opladnit.

marmelada
6. 7. 2011 • 16:26

a je to stav podobný hysterii, ale tady je už zoufalosti tolik. Můj soused v panelovém domě o svátcích pilně vrtá. Na Nový rok vrtal taky. Tak tomuhle pan Bakala unikl.Já jsem ráda,že jsem celá,protože si mě operatér spletl s někým jiným /jmenovcem/ Může se to stát takovému Bakalovi? No jen řekněte. Tak proč by se nesmál. Pomáháme Řekům, my jsme dobráci od kosti. Taky si myslím, že bych spíše pomohla Africe než Řekům. Oni sedí u kafíčka přes poledne několik hodin. Kdo si to tady může dovolit.Ale Kalousek má opravdu,když říká že si musíme utahvoat opasky. To už říkal pan Klaus v 89 roce, tak to bude asi pravda......

krteeek
6. 7. 2011 • 16:20

ty šunte,přijde si pro tě Fantomasssssss.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.