Největší pionýrský tábor: Tady kempuje celý svět! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Největší pionýrský tábor: Tady kempuje celý svět!

Pro případ, že by pršelo mám i deštník.
Pro případ, že by pršelo mám i deštník. (Marta Dostoupilová)

EXKLUZIVNĚ Z LONDÝNA Cesta mezi Westminsterským opatstvím a Buckinghamským palácem ze všeho nejvíce připomíná stanové městečko či pionýrský tábor s hojnou mezinárodní účastí. Kromě Britů, kterých je zde samozřejmě nejvíce, zde rozbalili stany třeba Kanaďané, dalekou cestu vážili Jihoafričané, Američané či jedna žena z Bermud.

K mému překvapení si příležitost na vlastní oči spatřit prince Williama a jeho nevěstu nenechali ujít zejména starší lidi, kteří vyměnili pohodlí domácího gauče u televizní obrazovky za hodně vojenské podmínky. Na tvrdost chodníku ale nežehrají a veškerou nepohodu zvládají s úsměvem.

K velkým nadšencům patří také Blaire Aston (67), která na místo dorazila ve středu bez stanu a strávila celou noc v jogínské poloze oblečená jako cibule, tedy do několika vrstev. „Ta dlažba je fakt docela tvrdá, ale já si nemyslím, že by byl potřeba stan, spíš mě víc otravovalo vyzvánění Big Benu,“ svěřila se stařenka.

A cože je zajímá ze všeho nejvíce? Kočár či nevěstiny šaty? „To se nedá takhle říci. Prostě nás zajímá úplně všechno. Chceme si užít atmosféru královské svatby. Vždyť kdy se nám naskytne něco podobného vidět na vlastní oči?“ říká pětasedmdesátiletá Mary.

Nutno říci, že všude panuje vzorný klid a pořádek, tedy pomineme-li, že si někdo udělal ložnici přímo na chodníku. Nikdo nedělá výtržnosti, nikdo není opilý. I tak jsou ale lidi veselí a ochotně se vybavují s kolem chodícími četnými zvědavci. Je to prostě taková jedna velká street párty s morálkou pionýrského tábora.

SLEDUJTE ONLIE PŘENOS S EXKLUZIVNÍMI KOMENTÁŘI MARTY DOSTOUPILOVÉ PŘÍMO Z MÍSTA!
Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.