Sukničkář Miloš Kopecký - Jeho milenkami byly Wetlinská i Chytilová! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 24. března 2023

Svátek slaví Gabriel, zítra Marián

Sukničkář Miloš Kopecký - Jeho milenkami byly Wetlinská i Chytilová!

Fotografie
Fotografie (internal)

Legendární herec a životem zmítaný světák Miloš Kopecký (†73) byl za svého života stíhán mnoha démony, zejména nemocí zvanou maniodepresivní psychóza. Bolavou duši si proto léčil bohémským stylem života, v němž měly hlavní slovo ženy – kromě oficiálních manželek i tzv. oficiální milenky. K těm nejznámějším patřily režisérka Věra Chytilová (81) či někdejší hlasatelka České televize Anna Wetlinská (57)!

Kopeckému, milovanému doktoru Štrosajerovi z Nemocnice na kraji města i představiteli řady filmových padouchů, se věnoval včerejší díl cyklu Top Star Extra. Na manžela v něm vzpomínala i Kopeckého čtvrtá manželka Jana, která otevřeně promluvila i o tom, jak se vyrovnávala s tím, že nebyla jedinou ženou jeho života.

„Pro mě bylo lepší vědět, že je venku a šťastný, než aby ležel doma v depresích a trpěl. Milda mi vysvětloval, že je šťastný – má domov, mne, malou Barboru a miluje nás! Říkal: Byl jsem vždycky do světa a na holky. To potřebuju pro své psychické zdraví a pro svou práci jako vzduch nebo slunce!“ tvrdí Kopecká.

Které dámy tedy Kopeckému učarovaly nejvíce? Oficiálně se oženil čtyřikrát, sám ale několikrát prohlásil, že pětkrát. Poprvé prý za sestřenici Evu Grimmovou, jež se pak nevrátila z koncentračního tábora. O tomto sňatku však archivy nevědí.

V roce 1945 si Miloš vzal Stellu Zázvorkovou. Měli dceru, která později spáchala sebevraždu. Začátkem padesátých let si bral řidičku tramvaje Kateřinu Soukupovou. Potom poznal Milenu Le Breux, manželku svého kolegy. V jejím bytě bydlel sedm let, byť jejich vztah trval pouze půl roku.

„Miloš si sem vodil slečny, mimo jiné i krásnou Věru Chytilovou. Jednou spolu soutěžili, kdo napíše lépe povídku na dané téma. Dělala jsem arbitra a po zásluze přisoudila vítězství Věře,“ nechala se slyšet po Kopeckého smrti paní Milena.

Třetí manželka Jana Lichtenbergová byla tanečnicí v baru Alhambra. Nejdéle, až do konce života – tedy přes třicet let – Kopecký vydržel až s půvabnou baletkou divadla ABC Janou Křečkovou. Ani poté se ale věrností nezatěžoval. Jeho poslední velkou láskou byla televizní hlasatelka Anna Wetlinská...

Miloš Kopecký zemřel 16. února 1996. Před smrtí mu lékaři odoperovali rakovinový nádor, příčinou jeho smrti však byl rozpad cév.

Kliknutím zvětšete

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.