Tajemství hlavní postavy Chalupářů: Co Sovák skrýval pod rádiovkou? V 11 dílech ji sundal jen jedinkrát... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. května 2024

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Tajemství hlavní postavy Chalupářů: Co Sovák skrýval pod rádiovkou? V 11 dílech ji sundal jen jedinkrát...

Bez čepice nedal Sovák v seriálu Chalupáři ani ránu.
Bez čepice nedal Sovák v seriálu Chalupáři ani ránu. (TV Nova, ČT)

Rádiovka Evžena Humla neboli Jiřího Sováka (†79) v legendárním seriálu Chalupáři, který každé pondělí reprízuje televize Nova, se stala charakteristickým módním doplňkem, bez kterého si protivného důchodce na »vejminku« v Třešňové už nikdo nedokáže představit. Za celý seriál ji sundal jen jednou, a to na pár vteřin. Proč ji nosil? Skrýval něco?

Rádiovku si u tvůrců seriálu prý vymínil sám Jiří Sovák. „Přišel za mnou a zeptal se, jestli by mi nevadilo, že by Huml nosil takovouhle čepici. Přišlo mi to jako docela dobrý nápad, a tak jsem nic nenamítal,“ prozradil deníku Aha! režisér seriálu František Filip (79).

Od té doby se Sovák čepice nepustil, přičemž se »jeho« Huml vymlouval na to, že ji nosí kvůli tomu, aby nenastydl.

Jen v jednom díle se alespoň na chvilku objevil bez ní. Na slavnostním aktu, kterým promoce jeho seriálového vnuka v podání dnes už šedesátiletého Jiřího Schmitzera bezesporu byla, se totiž sluší pokrývku hlavy sundat. A to se stalo až v posledním, 11. dílu.

Skrýval Sovák pod čepicí něco? „Kdepak, vážně to bylo jen kvůli vtipu a k postavě nerudného dědka to prostě sedělo,“ dodává režisér Filip.

Pokrývku hlavy si sundal jen jednou, na promoci svého vnuka. Na snímku s Josefem Kemrem (vpravo).

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.