TýTý 2008 - ŠOK: Bartošová sesadila Bílou... Tohle nikdo nečekal! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

TýTý 2008 - ŠOK: Bartošová sesadila Bílou... Tohle nikdo nečekal!

Absolutně šokovaná Iveta Bartošová, která se stala zpěvačkou roku.
Absolutně šokovaná Iveta Bartošová, která se stala zpěvačkou roku. (Aha! – Petr Novotný, Maria Rušínová, Marek Pátek, David Kundrát, Martin Hykl, Dalibor Puchta)

PRAHA – Šok roku! Nijak jinak se nedá nazvat vítězství zpěvačky Ivety Pomeje-Bartošové (43) v anketě televizní popularity TýTý. Včera večer v ní totiž zcela nečekaně dostala cenu pro zpěvačku roku. Statisícům lidí u televizních obrazovek i návštěvníkům galavečera v Hudebním divadle v Karlíně se tak zatajil dech!


A nemluvě o České slavici Lucii Bílé (43), která doteď první příčku kategorie zpěvačka roku až na malé výjimky dlouho ovládala...

Rivalky na život a na smrt! Nemají se rády, ale to se tak prostě v showbyznysu někdy stává. Jsou narozené ve stejný den, mají stejné osudy – zemřeli jim první partneři, děti mají z nemanželských vztahů a trápí je zdravotní problémy. Čas oponou trhnul a Iveta se ze vzdálených příček anket Český slavík i TýTý dostala v poslední době na medailové pozice. Loni v prosinci byla nejprve třetí v Českém slavíku a Bílé tím začala šlapat na paty. A teď ji porazila v anketě TýTý, v které Lucie obhajovala loňské prvenství. Kliknutím zvětšete„Nečekala jsem to, jsem v šoku. Na rozdíl od Karla jsem to vůbec nečekala,“ byla slova, na které se Bartošová na pódiu prestižní muzikálové scény zmohla, a narážela v nich na proslov zpěváka roku Karla Gotta (69). A Lucie Bílá? Své kolegyni zatleskala, jinak ale svému pádu z výsluní jen tiše přihlížela. Myslet si mohla cokoliv, Iveta prostě vyhrála a je to tak...

Bartošová se synem Arturem (12) a svým manželem Jiřím Pomejem (44) přitom neprožili zrovna klidný večer. Kliknutím zvětšeteKdyž TýTý začínalo, měla rodinka jen dvě místa k sezení. A tak si Artur sedl s mámou a Pomeje po několika minutách totálního amoku dostal »flek« vedle herce Jana Šťastného (43) z Ordinace v růžové zahradě.

Včerejší předávání cen TýTý prostě bylo jedno velké drama. Přímo na přenos jel rovnou z vystoupení z Německa zpěvák Karel Gott a do poslední chvíle se čekalo, jestli alespoň část show stihne. Povedlo se a kulhající Mistr, kterého pořád trápí poraněné koleno, si na poslední chvíli stihl převzít už 18. TýTý (anketu vyhrává od jejího zrodu).

Kliknutím zvětšeteNa vteřinu přesně dorazil do karlínského divadla i moderátor zpráv na Nově Karel Voříšek (45), který se stal osobností zpravodajství. Krátce předtím totiž dočetl Televizní noviny.

Přišla i herečka Zlata Adamovská (50) s manželem Radkem Johnem (54). Oba tím dokázali, že rozvod, o kterém se nedávno spekulovalo, je tak zažehnán.

TýTý letos moderovali Lucie Boryhová (30), která si odskočila z mateřské, a Dalibor Gondík (39). On byl dobrý, ona ne! Texty neustále četla z papírů, které Dalibor vůbec nepotřeboval, a byl tak hvězdou večera, která dokázala mluvit a zároveň bavit publikum doma i v sále...

Kdo při TýTý také šokoval

Kliknutím zvětšeteOdmítání

Jan Kraus (54) před letošním vyhlášením cen poprosil diváky, aby pro něj v anketě TýTý nehlasovali! „Pořadatelem je společnost, která mě pomlouvá, lže a dělá si, co chce a není síly, která by tomu zabránila, rozhodl jsem se těchto seancí neúčastnit. Nehlasujte pro mě, neutrácejte,“ vyzval diváky Kraus. Ze stejného důvodu na večer nedorazila ani zpěvačka Helena Vondráčková.

Bojkot

V roce 2007 provázela TýTý ostuda jako hrom! Většina umělců šestnáctý ročník prestižních cen popularity ignorovala a na slavnostní vyhlášení nedorazila! Chyběla dokonce taková esa jako Lucie Bílá (43), Karel Gott (69), Helena Vondráčková (61), Hana Zagorová (61) či Aneta Langerová (22). Podle zákulisních informací šlo o odplatu Nově za to, že její vedení zrušilo všechny hudebně zábavné pořady, a proto, že zpěváci neměli prostor si v pořadu Novy zazpívat.

Kliknutím zvětšeteNedostatek taktu

Před rokem si na předávání ceny TýTý v přímém přenosu Ewa Farna (15) s chutí zazpívala píseň s frontmanem kapely Gipsy.cz. Aniž by to tušila, způsobila tím pořádný skandál. V textu písně se totiž zpívalo doslova: Tramvaje se srážejí, přeji vám dobrý den!, což řada lidí začala spojovat s neštěstím v Ostravě, které se stalo vpředvečer přímého přenosu a při kterém přišli o život tři cestující a několik desítek jich bylo zraněno.

Kliknutím zvětšeteSkrývání

Herečka Hana Maciuchová (62), která v loňském roce na TýTý triumfovala, pečlivě skrývala svého přítele Karla Pstružinu (68), který ji na vyhlášení doprovázel. Po celou dobu se snažila, aby ji s ním nikdo nevyfotil. „Nefoťte mě! Určitě už máte mých fotek dost,“ odháněla všechny fotografy. Nakonec to došlo tak daleko, že Pstružina z večírku zmizel a Hanku si vyzvedl až na jeho konci.

Nechtěné vtipy

Kliknutím zvětšeteV roce 2008 předávala cenu v podobě zrcadla Karlu Gottovi (69) plavkyně Yvetta Hlaváčová (33). Ta ho ale svou výškou nekompromisně zastínila a zpěvák si musel při polibku stoupat na špičky. Místo obvyklé hlášky, že cenu nečekal, všechny překvapil prohlášením: „Musím říct, že já jsem to letos opravdu čekal.“

Útěky

Režisér Jiří Adamec (60) se ve zlém kvůli TýTý rozešel s Novou. Důvod? Nutili ho, aby tuto zábavnou show režíroval v přímém přenosu s živou hudbou. „Nehodlám se podílet na blbostech! Peníze nemusí být vždycky na prvním místě,“ prohlásil naštvaně a odjel si léčit nervy se svou ženou Janou, synem Daníkem a dcerou Jasmínkou Annou do Egypta.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.